پاشینیان: اوضاع در منطقه ناگورنو-قره‌باغ متشنج است
پاشینیان: اوضاع در منطقه ناگورنو-قره‌باغ متشنج است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در یک نشست دولتی گفت: اگرچه در حال حاضر هیچ اقدام خصمانه‌ای در امتداد خط تماس در منطقه ناگورنو-قره‌باغ وجود ندارد اما بر اساس ارزیابی‌های مقامات این منطقه، اوضاع همچنان به شدت وخیم و متشنج است. وی در ادامه خواستار تلاش برای […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در یک نشست دولتی گفت: اگرچه در حال حاضر هیچ اقدام خصمانه‌ای در امتداد خط تماس در منطقه ناگورنو-قره‌باغ وجود ندارد اما بر اساس ارزیابی‌های مقامات این منطقه، اوضاع همچنان به شدت وخیم و متشنج است.
وی در ادامه خواستار تلاش برای کاهش تنش‌ها شد.
در همین حال، سازمان پیمان امنیت جمعی در بحبوحه تشدید تنش‌ها در منطقه ناگورنو-قره‌باغ از ارمنستان و آذربایجان خواست تا از استفاده از زور اجتناب کنند.
استانیسلاو زاس، دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی در بیانیه‌ای گفت: من از صمیم قلب به خانواده و دوستان سربازان کشته شده در درگیری‌های روز چهارشنبه تسلیت می گویم. ما از طرفین درگیر می‌خواهیم تا از استفاده از زور اجتناب کنند و در عوض روش‌های دیپلماتیک را برای غلبه بر اختلافات موجود به کار بگیرند.
انتهای پیام