پخش مستند «کبوتر حرم» بمناسبت سالگرد عملیات مرصاد
پخش مستند «کبوتر حرم» بمناسبت سالگرد عملیات مرصاد

به گزارش خبرگزاری مهر، مستند «کبوتر حرم» به ابعاد زندگی معلم، مداح و شاعر اهل بیت‌ عصمت و طهارت (علیهم السلام) شهید غلامعلی رجبی (جندقی) می‌پردازد. گفتگو با دوستان و جمعی از مداحان و واعظان مشهور و خانواده معظم این شهید از جمله مواردی است که در این مستند قابل مشاهده است. شهید غلامعلی جندقی […]

به گزارش خبرگزاری مهر، مستند «کبوتر حرم» به ابعاد زندگی معلم، مداح و شاعر اهل بیت‌ عصمت و طهارت (علیهم السلام) شهید غلامعلی رجبی (جندقی) می‌پردازد. گفتگو با دوستان و جمعی از مداحان و واعظان مشهور و خانواده معظم این شهید از جمله مواردی است که در این مستند قابل مشاهده است.

شهید غلامعلی جندقی معروف به رجبی در سال ۱۳۳۳ در محله خیابان آذربایجان تهران در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. غلامعلی بنابر راهنمایی‌ها و تربیت پدر بزرگوارش مداحی اهل بیت (ع) را از همان سنین نوجوانی آغاز و به دلیل آشنایی با معارف قرآنی و اسلامی استعداد در حفظ شعر و سوز صدای وی توانست در این عرصه سریع رشد کند تا بدان جا که از سبک‌ها و اشعار او مداحان برجسته بسیاری استفاده می‌کردند.

جندقی با انتخاب شغل معلمی راه پدر بزرگوارش را ادامه داد و در مدت عمر کوتاه خود توانست تأثیرات بسزایی بر اطرافیان خود به ویژه جوانان بگذارد.تربیت نسل جوان در محیط مسجد و مدرسه، شهید غلامعلی جندقی را از حضور در جبهه‌های حق علیه باطل باز نداشت و سرانجام در ۵ مرداد سال ۱۳۶۷در سن 34 سالگی در عملیات «مرصاد» توسط گروهک منافقین به شهادت رسید.

انتشارات «روایت فتح» نیز کتاب «غلامعلی رجبی (جندقی)» به قلم سیداحمد معصومی نژاد کتاب بیست و چهارم از مجموعه یادگاران را منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

منبع