پرتاب ابر موشک پروژه آرتمیس تا ماه آینده به تعویق افتاد
پرتاب ابر موشک پروژه آرتمیس تا ماه آینده به تعویق افتاد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، مقامات ناسا در یک کنفرانس خبری اعلام کردند این سازمان در هفته جاری تلاش دیگری برای پرتاب ابر موشک اس ال اس و کپسول بی سرنشین اوریون انجام نمی دهد. روز گذشته پس از آنکه عملیات آرتمیس یک به دلیل نشتی سوخت هیدروژن انجام نشد، مقامات […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، مقامات ناسا در یک کنفرانس خبری اعلام کردند این سازمان در هفته جاری تلاش دیگری برای پرتاب ابر موشک اس ال اس و کپسول بی سرنشین اوریون انجام نمی دهد.
روز گذشته پس از آنکه عملیات آرتمیس یک به دلیل نشتی سوخت هیدروژن انجام نشد، مقامات ناسا اعلام کردند احتمالا در ماه اکتبر پرتاب موشک به ماه را آزمایش می کنند.
ناسا در یک پست وبلاگی نوشت: تیم پروژه هنگام سوختگیری در قسمت مرکزی موشک SLS با نشتی هیدروژن مایع روبرو شدند. چند تلاش برای برطرف کردن این نشتی با شکست مواجه شد.
به گفته مایک سارافین مدیر ماموریت، آرتمیس یک نشتی هیدروژن بزرگ بود. در همین راستا ممکن است برای آزمایش های بیشتر و تعمیرات در فضای سرپوشیده موشک دوباره به داخل ساختمان مقر فضایی کندی برده شودد. در چنین وضعیتی ماموریت آرتمیس یک احتمالا تا قبل از نیمه اکتبر انجام نمی شود. مقامات ناسا طی روز های آینده درباره زمان انجام ماموریت تصمیم گیری می کنند.
بیل نلسون مدیر ناسا در این باره گفت:امروز نتوانستیم موشک را پرتاب کنیم. می توانیم بگویم تیم های پروژه دقیقا وظیفه خود را می دانند و من به آنها افتخار می کنم. فقط به یاد داشته باشید موشک تا زمان مناسب پرتاب نخواهد شد.
دیروز دومین تلاش برای پرتاب موشک اس ال اس و کپسول بی سرنشین اوریون به ماه بود. پیش از آن و در هفته گذشته ناسا برای نخستین بار سعی کرد ماموریت آرتمیس یک را انجام دهد اما به دلیل اختلالی در یکی از ۴ موتور ابر موشک ماموریت لغو شد.