پهپادهای «کارایل»  ترکیه در جنگ سعودی علیه یمن
پهپادهای «کارایل»  ترکیه در جنگ سعودی علیه یمن

به گزارش مهر، رای الیوم در مطلبی با اشاره به همبستگی ترکیه با عربستان در زمینه حملات انصارالله به عربستان آورده است: عربستان از پهپادهای ترکیه در جنگ یمن استفاده می کند. آیا عربستان از اردوغان در جنگ یمن درخواست کمک کرده است؟ موضع امارات متحد ریاض چیست؟ این رسانه در ادامه آورده است: ترکیه […]

به گزارش مهر، رای الیوم در مطلبی با اشاره به همبستگی ترکیه با عربستان در زمینه حملات انصارالله به عربستان آورده است: عربستان از پهپادهای ترکیه در جنگ یمن استفاده می کند. آیا عربستان از اردوغان در جنگ یمن درخواست کمک کرده است؟ موضع امارات متحد ریاض چیست؟

این رسانه در ادامه آورده است: ترکیه به طور رسمی همبستگی خود را با عربستان در قبال حملات انصارالله یمن به عربستان اعلام و تاکید کرد که در کنار آن می ایستد و این در بیانیه وزارت خارجه ترکیه قید شده است.

3716000 - پهپادهای «کارایل»  ترکیه در جنگ سعودی علیه یمن

رای الیوم می نویسد: این موضع گیری ترکیه به پشت پرده روابط و تفاهمات ترکیه و عربستان مربوط می شود و به دنبال درخواست عربستان برای کمک نظامی در جنگ یمن به ویژه نبرد مارب انجام می شود و احتمالا آنکارا با ورود به جنگ در مارب موافقت کند زیرا حزب الاصلاح اخوانی در کنار عربستان در آن جبهه در حال جنگ است.

این رسانه آورده است: ترکیه سریعا تحرکاتی را شروع کرده است و گزارش های رسیده از شمال سوریه نشان دهنده تجهیز شبه نظامیان سوری وابسته به آنکارا و اعزامشان به جبهه های یمن مشابه آنچه در لیبی و قره باغ گذشت، استترکیه سریعا تحرکاتی را شروع کرده است و گزارش های رسیده از شمال سوریه نشان دهنده تجهیز شبه نظامیان سوری وابسته به آنکارا و اعزامشان به جبهه های یمن مشابه آنچه در لیبی و قره باغ گذشت، است. بر اساس این گزارشها، سرویس اطلاعاتی ترکیه شروع به تهیه لیست افرادی مسلحی که خواهان رفتن به یمن با حقوق عالی هستند ، کرده است. ترکیه از گروههای مسلح در ادلب خواسته است که اسامی افراد مایل به رفتن به یمن را بدهند.

رای الیوم در ادامه می نویسد: اطلاعات رسیده از شروع همکاری نظامی ترکیه و عربستان در یمن حکایت دارد. آنکارا در حال تجهیز ریاض به پهپادهای کارایل و نیز پهپادهای هجومی بیرقدار است به ویژه پس از  تصمیم بایدن برای توقف حمایت از جنگ یمن و درخواست برای توقف این جنگ و توقف فروش تسلیحات به عربستان.

3715999 - پهپادهای «کارایل»  ترکیه در جنگ سعودی علیه یمن

این رسانه در ادامه آورده است: یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از ساقط کردن پهپادجاسوسی ساخت ترکیه از نوع کارایل بر فراز الجوف خبر داده و اعلام کرده که این پهپاد در حال ماموریت خصمانه در آسمان منطقه المرازیق در استان الجوف بوده است.

رای الیوم در پایان نوشت: اگر این اخبار درباره همکاری نظامی ترکیه و عربستان در یمن صحت داشته باشد و ریاض به تسلیحات ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آنکارا در شمال سوریه روی آورده باشد این علامت سئوال بزرگی درباره ماهیت روابط عربستان و امارات ایجاد می کند. اینکه موضع ابوظبی متحد سعودی درباره ائتلاف سعودی و ترکیه چیست؟ ماهیت روابط مصر و عربستان که این روزها شاهد رکود است چگونه خواهد بود؟ موضع ایران در قبال همکاری نظامی میان آنکارا و ریاض چیست؟ دولت بایدن با این پرونده چگونه برخورد خواهد کرد؟