پوتین: به کشورهای تعیین کننده سقف قیمتی، نفت نمی‌فروشیم
پوتین: به کشورهای تعیین کننده سقف قیمتی، نفت نمی‌فروشیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست سران کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در بیشکک پایتخت قرقیزستان، در سخنانی تصریح کرد: سقف قیمتی که برای نفت در حال اجرا است، در سطح بهای فروش نفت ما قرار داشته و تأثیری […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه امروز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست سران کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در بیشکک پایتخت قرقیزستان، در سخنانی تصریح کرد: سقف قیمتی که برای نفت در حال اجرا است، در سطح بهای فروش نفت ما قرار داشته و تأثیری نخواهد داشت. تعیین سقف برای قیمت نفت منجر به افول سرمایه گذاری در جهان می‌شود و پس از آن قیمت نفت سر به فلک خواهد کشید.
رئیس جمهور روسیه در این باره ادامه داد: روسیه به کشورهای غیردوستی که سقف قیمتی تعیین می‌کنند، نفت نخواهد فروخت و در صورت لزوم کاهش احتمالی تولید نفت را در نظر خواهد گرفت. اقدامات عینی برای پاسخ به تعیین سقف قیمتی برای نفت روسیه طی روزهای آینده طی فرمانی شرح داده می‌شود.
«ولادیمیر پوتین» در این خصوص اضافه کرد: به هر حال، در پایان باید باید مذاکره انجام شود. من تا کنون بارها اعلام کرده ام که مسکو آماده مذاکره است. فرایند حل مسئله اوکراین ساده نخواهد بود و زمانبر است. همه طرفین در این روند باید واقعیت‌های میدانی را بپذیرند.
ادامه دارد…