پوتین: تحریم انرژی روسیه تا چندین سال بعید است
پوتین: تحریم انرژی روسیه تا چندین سال بعید است

به گزارش ایسنا، به نقل از بی‌بی‌سی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفت، در آن زمان هم هیچکس نمی‌داند چه اتفاقی ممکن است رخ دهد، بنابراین شرکت‌های روسی “بر روی چاه‌های نفت خود بتن‌ریزی نخواهند کرد.” اظهارات پوتین چند روز پس از آن مطرح شد که یک مقام آمریکایی اعتراف کرد، سود روسیه در زمینه انرژی […]

به گزارش ایسنا، به نقل از بی‌بی‌سی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفت، در آن زمان هم هیچکس نمی‌داند چه اتفاقی ممکن است رخ دهد، بنابراین شرکت‌های روسی “بر روی چاه‌های نفت خود بتن‌ریزی نخواهند کرد.”

اظهارات پوتین چند روز پس از آن مطرح شد که یک مقام آمریکایی اعتراف کرد، سود روسیه در زمینه انرژی ممکن است در حال حاضر بیشتر از قبل جنگ باشد.

اتحادیه اروپا در حال حاضر حدود ۴۰ درصد گاز خود را از روسیه وارد می‌کند. این اتحادیه متعهد شده است که تا پایان سال ۲۰۲۲ وابستگی خود به نفت روسیه را ۹۰ درصد کاهش دهد، اما تاکنون هیچ تعهدی در مورد گاز صورت نگرفته است.

ایالات متحده تحریمی را بر تمامی محصولات انرژی روسیه اعمال کرده‌؛ اقدامی که در راستای مجازات مسکو به دلیل حمله به اوکراین صورت گرفته است.

پوتین به گروهی از کارآفرینان جوان گفت: «حجم نفت در بازار جهانی در حال کاهش است و در نتیجه آن، قیمت‌ها در حال افزایش می‌باشد.»

انتهای پیام

منبع