پوشش دهی ۲۵۰ خانواده آسیب دیده در زلزله سی سخت توسط جهادی ها
پوشش دهی ۲۵۰ خانواده آسیب دیده در زلزله سی سخت توسط جهادی ها

حسین یکتا مسئول جمعیت امام رضایی‌ها (ع) در گفتگو با خبرنگار مهر، با ارائه گزارشی از خدمات این گروه در منطقه زلزله زده سی سخت گفت: در پی زلزله هولناک سی سخت، آب و برق و گاز شهر قطع شد و در همان ساعات اولیه تیم‌های ارزیاب از سوی دستگاه‌های امدادرسان و گروه‌های جهادی ازجمله […]

حسین یکتا مسئول جمعیت امام رضایی‌ها (ع) در گفتگو با خبرنگار مهر، با ارائه گزارشی از خدمات این گروه در منطقه زلزله زده سی سخت گفت: در پی زلزله هولناک سی سخت، آب و برق و گاز شهر قطع شد و در همان ساعات اولیه تیم‌های ارزیاب از سوی دستگاه‌های امدادرسان و گروه‌های جهادی ازجمله جمعیت امام رضایی‌ها به منطقه اعزام شدند تا میزان خسارات وارده را بررسی کنند.

وی افزود: خیریه «کنارتم هموطن» که خیریه اختصاصی امدادرسانی در بحران جمعیت امام رضایی‌ها است نیز در این حادثه وارد عمل شدند و پس از استقرار و ارزیابی، بررسی میزان خسارت زلزله را کوچه به کوچه و خانه به خانه آغاز کردند.

یکتا با بیان اینکه اعضای جمعیت امام رضایی‌ها با هدف کمک رسانی هر چه سریع‌تر به نیازمندان، به ویژه زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های سادات در منطقه حاضر شدند، عنوان کرد: به همین منظور نیز ۵۰ خانواده سادات و ۲۰۰ زن سرپرست خانوار، تحت پوشش بسته‌های ارزاق به ارزش یک میلیون تومان و کمک‌های نقدی خیرین سراسر کشور به ارزش ۳۵۰ میلیون تومان قرار گرفتند.

وی با اشاره بر امدادرسانی در شرایط شیوع کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی تصریح کرد: همچنین با توجه به شرایط کرونایی موجود در سی سخت، انجام تست سریع کرونا بصورت روزانه برای ۱۰۰ نفر، خرید و بسته بندی ۴۰۰ پک دارویی و درمانی کرونا، در بین مردم توزیع شد.

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها افزود: این بسته‌های دارویی به ارزش ۳۴ میلیون تومان، خرید دارو برای بیش از ۱۰۰ بیمار کرونایی به ارزش ۷ میلیون تومان، خرید و توزیع ۲۰ هزار عدد ماسک سه لایه و هزار عدد الکل ضدعفونی کننده دست به ارزش ۳۱ میلیون تومان نیز میان مردم توزیع شد.

یکتا با اشاره بر حضور داوطلبان جهادی جهت توزیع غذا میان زلزله زدگان ابراز داشت: بدین منظور نیز روزانه ۱۵ نفر از داوطلبان در آشپزخانه‌های مرکزی جهت پخت و توزیع غذا حضور داشتند. به علاوه اقداماتی ازجمله کمک به ۱۳ خانوار جهت خروج وسایل منزل، شناسایی بیش از ۱۰۰ خانوار نیازمند به کمک و شستشوی ۱۳۰ تخته فرش نیز انجام شد.

وی با اشاره بر اجرای برنامه‌های فرهنگی برای تقویت روحیه آسیب دیدگان از این حادثه ادامه داد: اجرای سرود برای هموطنان زلزله زده سی سخت برای بازگرداندن روحیه و نشاط به آنها از دیگر اقدامات فرهنگی جمعیت امام رضایی‌ها بود.

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها با اشاره بر برخی خسارات وارده به مردم این منطقه اظهار داشت: بر اساس آخرین آمارهای اعلامی ۳ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در این زلزله خسارت دیده‌اند. برخی از منازل مسکونی صد در صد تخریب و غیر قابل سکونت شده‌اند. همچنین ۹۵۰ میلیارد ریال به حوزه کشاورزی این شهرستان و به ویژه بخش شیلات و مزارع پرورش ماهی خسارت وارد شده است.

یکتا تاکید کرد: به همین منظور داوطلبان جمعیت امام رضایی‌ها تصمیم دارند هر چه سریع‌تر در حوزه اسکان و تعمیر منازل ورود کرده و باری از دوش خسارت دیدگان بردارند.