پویا دری و فعالیت در ورزش تکواندو
پویا دری و فعالیت در ورزش تکواندو

پویا دری Pouya Dori یکی از خوانندگان و ورزشکاران مطرح کشوری است که سالهاست در هر دو زمینه همزمان فعالیت می کند. ما این بار در این مقاله قصد داریم نگاهی به زندگی ورزشی این هنرمند بی اندازیم و با پویا عزیز بیشتر آشنا شویم. پویا علاقه زیادی به ورزش دارد و این علاقه از […]

پویا دری Pouya Dori یکی از خوانندگان و ورزشکاران مطرح کشوری است که سالهاست در هر دو زمینه همزمان فعالیت می کند. ما این بار در این مقاله قصد داریم نگاهی به زندگی ورزشی این هنرمند بی اندازیم و با پویا عزیز بیشتر آشنا شویم.

پویا علاقه زیادی به ورزش دارد و این علاقه از همان کودکی در او شکل گرفت. ورزش یکی از بهترین فعالیت ها برای هر انسانی است و ضرورت آن نیز بسیار بالاست. همه ما به هر ورزشی علاقه مند هستیم و هر کدام از ما دلایلی برای این انتخب داریم. انتخاب پویا دری Pouya Dori در ورزش، تکواندو بود و علت علاقه مند شدن پویا دری به این ورزش، المپیکی بودن آن بود. دلیل دوم انتخاب وی ضربه زدن با پا به جای دست بود و در نهایت به دلیل مشکلات شخصی نتوانست این مسیر را حرفه ای پیش ببرد و از این ورزش کناره گیری کرد.

images 1665776304 - پویا دری و فعالیت در ورزش تکواندو

او از سال ۹۱ تا ۹۶ ورزش حرفه ای را زیر نظر استاد طاهر کاشفی انجام داد که فوق العاده این آموزش در فعالیت وی تاثیر داشت. برخی از جوایز و گواهی های وی مربوط به هان مادانگ، المپیک آتن و .. هستند که پویا در آن ها درخشیده است. پویا دری Pouya Dori دارای کمربند های زرد، سبز، آبی، قرمز است که در این سال ها بدست آورده است.

images 1665776360 - پویا دری و فعالیت در ورزش تکواندو
images 1665776411 - پویا دری و فعالیت در ورزش تکواندو

همانطور که در تصاویر می بینید او تکواندو را به بهترین شکل آموخته و در آن فوق العاده حرفه ای شده است. پویا تمام تکنیک های این ورزش را به خوبی اجرا می کند و همه به تلاش او در این سال های زندگی اش و آموخته های استادانش بر می گردد.

با همه این ها مشخص است که ورزش، مخصوصا تکواندو در زندگی پویا عزیز بسیار زیاد اهمیت داشته است و در کنار موسیقی و خوانندگی همیشه در این مسیر حرکت کرده است.  این دو فعالیت به صورت حرفه ای نیز صورت می گرفتند اما وی در کنار این دو مهارت، به شغل و فعالیت آرایشگری و پیرایشگری هم مشغول بوده است. او همچنین دارای گواهی نامه پیرایشگری است و این یعنی در این حیطه به صورت کاملا حرفه ای فعالیت و مهارت دارد.

images 1665776472 - پویا دری و فعالیت در ورزش تکواندو

لازم است در مورد یکی از بهترین آثار وی یعنی دارم از یاد تو میرم وی یاد کنیم که اثر بسیار شنیدنی است و خوانندگی او نیز در این اثر مشخص می کند که صدای بسیار زیبایی را دارا است. بخشی از ترانه این اثر “بیچاره دلم چه صبور … تو خونه ای که سوت و کور .. نمونده روشن یه چراغی” می باشد.