پیش‌بینی بروز برخی بیماری‌ها در مردان با یک هورمون
پیش‌بینی بروز برخی بیماری‌ها در مردان با یک هورمون

متخصصان انگلیسی هورمونی را شناسایی کردند که می تواند به پیش‌بینی اینکه آیا مردان در آینده به بیماری‌های خاصی مبتلا می‌شوند یا خیر، کمک کند. متخصصان در حال مطالعه روی INSL۳ هستند که در دوران بلوغ در مردان ایجاد می‌شود. آن‌ها بر این باورند که INSL۳ شاخص اولیه برای پیش‌بینی بیماری‌های مرتبط با سن را […]

متخصصان انگلیسی هورمونی را شناسایی کردند که می تواند به پیش‌بینی اینکه آیا مردان در آینده به بیماری‌های خاصی مبتلا می‌شوند یا خیر، کمک کند.
متخصصان در حال مطالعه روی INSL۳ هستند که در دوران بلوغ در مردان ایجاد می‌شود. آن‌ها بر این باورند که INSL۳ شاخص اولیه برای پیش‌بینی بیماری‌های مرتبط با سن را ارائه داده و به پزشکان فرصتی می‌دهد تا از بروز بیماری در افراد جلوگیری کنند.
این یافته‌ها بر اساس آزمایش نمونه خون حدود ۳۰۰۰ مرد در سراسر اروپا است.
تحقیقات نشان می‌دهد که INSL۳ توسط آن دسته از سلول‌های تولیدکننده هورمون‌های مردانه ساخته می‌شود که تستوسترون تولید می‌کنند، اما برخلاف تستوسترون، در طول زندگی در سطح ثابتی باقی می‌ماند.
محققان بر این باورند که این روشی واضح و قابل اعتماد برای پیش بینی خطر ابتلا به بیماری ها است.
محققان با بیان اینکه سطح INSL۳ در خون با بیماری‌های مرتبط با افزایش سن مانند ضعف استخوان، دیابت و بیماری قلبی مرتبط است، اظهار کردند: امیدواریم که این کشف بتواند به مداخله پزشکی زودهنگام برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کمک کند.
به گفته متخصان انگلیسی، درک این که چرا برخی از افراد با افزایش سن بیشتر احتمال دارد دچار ناتوانی و برخی بیماری‌ها شوند، حیاتی است؛ چرا که با در نظر گرفتن مداخلاتی می توان نه تنها طول عمر مردان را افزایش داد بلکه با بالا رفتن سن از زندگی سالمی برخوردار شوند.
 متخصصان تاکید کردند: کشف این هورمون گام مهمی در درک این موضوع است و راه را برای کمک به افراد و کاهش بحران مراقبتی در سطح جامعه هموار کند.