پیشرو تراک یکی از بزرگترین تامین کنندگان قطعات لیفتراک با کیفیت در ایران
پیشرو تراک یکی از بزرگترین تامین کنندگان قطعات لیفتراک با کیفیت در ایران

از آنجایی که قیمت برخی از قطعات لیفتراک بسیار بالا و سرسام آور هستند. از همین رو هنگام خرید لوازم یدکی لیفتراک مهمترین نکته ای که باید به آن توجه ویژه ای نمایید این است که قطعات از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا شاهد عملکرد بهتر لیفتراک باشیم. یکی از راه های تهیه قطعات لیفتراک با کیفیت این است که تنها به نمایندگی های معتبر در ایران مراجعه نمایید. فروشگاه پیشرو تراک یکی از نمایندگی هایی می باشد که تمامی قطعات لیفتراک مورد نیاز برای هر برند و مدل های مختلف لیفتراک را به مشتریان خود عرضه می کند.

از آنجایی که قیمت برخی از قطعات لیفتراک بسیار بالا و سرسام آور هستند. از همین رو هنگام خرید لوازم یدکی لیفتراک مهمترین نکته ای که باید به آن توجه ویژه ای نمایید این است که قطعات از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا شاهد عملکرد بهتر لیفتراک باشیم. یکی از راه های تهیه قطعات لیفتراک با کیفیت این است که تنها به نمایندگی های معتبر در ایران مراجعه نمایید. فروشگاه پیشرو تراک یکی از نمایندگی هایی می باشد که تمامی قطعات لیفتراک مورد نیاز برای هر برند و مدل های مختلف لیفتراک را به مشتریان خود عرضه می کند.

سرویس و نگهداری منظم لیفتراک و بررسی قطعات لیفتراک عملکرد و عمر لیفتراک را تضمین می کند، هرگونه ایراد و فرسودگی پنهان لوازم یدکی لیفتراک نه تنها می تواند خطرناک باشد، هم اینکه هزینه های سرسام آوری را نیز در پی دارد. در زیر به تفصیل بیشتر دلایل مهم سرویس و نگهداری منظم لیفتراک و کنترل قطعات لیفتراک را بررسی خواهیم کرد.

هنگامی که شما تصمیم می گیرید لیفتراک خود را به طور منظم سرویس کنید، علاوه بر اینکه دستگاه لیفتراک شما تعمیر اساسی خواهد شد، مکانیک می تواند مشکلات احتمالی دیگر قطعات لیفتراک را پیدا کرده و آنها را برطرف نماید قبل از اینکه مشکلات بزرگتر و مخربی ایجاد گردد. سرویس منظم لیفتراک صرفه جویی زیادی در هزینه شما خواهد کرد، زیرا تغییرات کوچک و خرابی های جزئی بسیار ارزان تر از تعمیر عیب های بزرگ مانند تعمیر و یا تعویض موتور لیفتراک خراب می باشد. هنگام کار با لیفتراک ، شما مسئولیت یک ماشین سنگین را بر عهده دارید که توانایی بلند کردن بارهای سنگین و رسیدن به سرعت های بسیار سریع را دارد در نتیجه نیاز به رسیدگی های متعدد و دوره ای می باشد. واقعیت این است که سرویس دهی منظم لیفتراک ها به طور چشمگیری خطر حوادث لیفتراک و صدمات مربوط به آن را کاهش می دهد.

از جمله خدمات ارائه شده در فروشگاه پیشرو تراک

 • فروش لیفتراک نو و دست دوم
 • سرویس و نگهداری لیفتراک و قطعات لیفتراک
 • تأمین قطعات لیفتراک
 • معاینات دقیق لیفتراک و عیب یابی
 • آموزش راننده لیفتراک
 • اجاره لیفتراک به صورت دوره ای

اهمیت نگهداری درست لیفتراک

اولین نکته ای که باید قبل از هر چیز به آن توجه نمایید این است که وقتی نوبت به انتخاب لیفتراک مناسب برای صنعت شما فرا می رسد، باید موارد زیادی را بخاطر بسپارید. ابتدا در نظر بگیرید که قصد دارید از لیفتراک برای کدام نوع کار استفاده کنید؟ بسته به شغل خود، باید عملکرد و مشخصات لیفتراک را متناسب با کاری که قصد انجام آن را دارید انتخاب و خریداری کنید، و نکته بعدی که حائز اهمیت است این می باشد که فقط سرویس نیست که عملکرد ایمن و روان لیفتراک و لوازم یدکی لیفتراک شما را تضمین می کند بلکه تعمیر و نگهداری منظم نیز نقشی اساسی در عملکرد کلی قطعات لیفتراک شما دارد. این مهم است که شما برنامه هفتگی داشته باشید که تعدادی کنترل و بررسی ساده در لیفتراک خود انجام دهید. یکی از عناصر مهم، بررسی سطح روغن و تغییر روغن طبق دستورالعمل های سازندگان لیفتراک می باشد.

images 1670686289 1024x768 - پیشرو تراک یکی از بزرگترین تامین کنندگان قطعات لیفتراک با کیفیت در ایران

کاری که ما انجام می دهیم

جستجو و خرید قطعات لیفتراک منحصر به فرد لیفتراک شما می تواند دردسر بزرگی برای شما ایجاد نماید. کارشناسان مجرب و متخصصین ما اینجا هستند تا کمک کنند تمام مشکلات شما در خصوص تامین قطعات لیفتراک خاتمه یابد. ما مجموعه عظیمی از قطعات لیفتراک را با قیمت های بی نظیر و باورنکردنی در اختیار داریم. لیست موجودی ما همیشه به روز می شود تا بتوانید هر بخشی را که برای لیفتراک خود نیاز دارید پیدا نمایید. ما کارشناسانی در زمینه تامین قطعات لیفتراک داریم که آموزش دیده هستند. شما می توانید در هنگام تهیه قطعات لیفتراک خود راهنمایی های لازم از آنها کسب نمایید تا خریدی مطمئن را تجربه کنید.

انواع لیفتراک و قطعات لیفتراک قابل ارائه در فروشگاه پیشرو تراک

قطعات لیفتراک تویوتا

قطعات لیفتراک کوماتسو

قطعات لیفتراک کلارک سپاهان

قطعات لیفتراک سهند

لوازم یدکی لیفتراک کاترپیلار

قطعات لیفتراک هایستر

لوازم یدکی لیفتراک لینده

 قطعات لیفتراک سپاهان

در این مقاله به برخی از قطعاتی که در فروشگاه پیشرو تراک قابل عرضه هستند می پردازیم.

لاستیک لیفتراک

انواع مختلف لاستیک لیفتراک توسط فروشگاه پیشرو تراک عرضه می گردد که در زیر به آنها می پردازیم:

 • لاستیک بادی: این نوع لاستیک لیفتراک از لاستیک ضخیم ساخته شده است و داخلش با هوا پر می شود و بسیار مقاوم، با دوام و سخت می باشد. و چیزی شبیه به لاستیک های موجود روی کامیون هایی که بارها دیده ایم می باشد. از این لاستیک لیفتراک در سطوح ناهموار و فضای بیرون استفاده می گردد. هوای پر شده داخل این نوع از لاستیک لیفتراک لایه ای را بین لیفتراک و سطح زمین ایجاد می کند که برای سطوح ناهموار مناسب می باشد.
 • لاستیک توپراین نوع لاستیک لیفتراک همان گونه که از نامش مشخص است از لاستیک جامد ساخته شده است و داخلش از هوا پر نمی شود. در دراز مدت نمی توان از این لاستیک لیفتراک برای سطوح ناهموار استفاده نمود و بهتر است در سطوح صاف استفاده گردد. و چون این نوع لاستیک لیفتراک لایه ای را بین زمین و لیفتراک ایجاد نمی کند امکان سایش را بالا می برد.
 • لاستیک پلی اورتاناین نوع لاستیک لیفتراک برای استفاده در محیط های داخلی بسیار محبوب می باشد و بیشتر در لیفتراک های برقی کاربرد دارد. تعداد تولید این نوع لاستیک ها برای لیفتراک ها کمتر است و کشش عالی بر روی سطوح بتنی دارد. به هیچ عنوان در سطوح ناهموار نمی توان از این نوع لاستیک لیفتراک استفاده نمود.

لاستیک لیفتراک باید بتواند تقریباً 10000 پوند وزن را پشتیبانی نماید به همین دلیل به عنوان یکی از مهمترین قطعات لیفتراک، باید با دقت بالا و اطلاعات کافی تهیه گردد. اگر لیفتراک شما دارای لاستیک های طاس، ترک خورده یا فرسوده است، ممکن است منجر به فاجعه ای ناگوار شود. رانندگی با لاستیک هایی که باید تعویض شوند می تواند لیفتراک شما را دچار مشکل نماید. بدون مراقبت مناسب از لاستیک لیفتراک، شما در خطر سقوط از وسیله نقلیه و یا انداختن بار خود هستید.

images 1670685888 1024x576 - پیشرو تراک یکی از بزرگترین تامین کنندگان قطعات لیفتراک با کیفیت در ایران

بررسی و علل خرابی استارت لیفتراک

همانگونه که می دانید دلایل و علل خرابی استارت لیفتراک متفاوت است. اگرخرابی به شکلی است که اصلا استارت نمی خورد می تواند علت این باشد که: باتری خراب شده است، باتری تمام شده، باتری خالی کرده، سیم کشی استارت مشکل پیدا کرده و یا خیلی موارد دیگر می تواند علت این مشکل باشند.

علل خرابی استارت لیفتراک می تواند مربوط به موتور لیفتراک باشد مثلا با قفل شدن موتور، استارت به خوبی کار خود را انجام نمی دهد. با خراب شدن سلکتور گیربکس، استارت لیفتراک هم دچار مشکل می گردد. گفته شده که برخی موارد خرابی و مشکلات استارت لیفتراک به دلیل مشکلات الکتریکی می باشد و مشکلات و سوختن فیوز باعث استارت نخوردن و خراب شدن آن می شود.

دیگر علل خرابی استارت لیفتراک که نقش اساسی در این مشکلات را دارند می تواند ایرادات موتور استارت، تمام شدن زغال استارت، مشکلات اتصال قطب های مثبت و منفی استارت، نقص هایی در اتصالات باتری به استارت، شکستن چرخ دنده های استارت، گیر داشتن و ایرادات بازوی اجرایی استارت لیفتراک باشد. عملکرد نادرست کامپیوتر می تواند موجب عملکرد نادرست استارت شود. گاهی علت خرابی استارت لیفتراک مربوط به چند مشکل می شود و باید علل بررسی گردد.

استارت لیفتراک قسمتی بسیار حساس می باشد که با رعایت نکردن و درست استارت نزدن مشکلات زیادی برای این قسمت مهم لیفتراک بوجود می آید. استارت باید سالم باشد و مشکلی نداشته باشد تا لیفتراک روشن شود و هر گونه نقص در استارت باعث می شود که لیفتراک روشن نشود. پس با خرابی و مشکل استارت لیفتراک، باید خیلی سریع اقدام به درست کردن آن کنیم چرا که بدون استارت، روشن نمودن لیفتراک با مشکل مواجه خواهد شد.

images 1670685853 - پیشرو تراک یکی از بزرگترین تامین کنندگان قطعات لیفتراک با کیفیت در ایران

علل خرابی استارت لیفتراک باید توسط یک متخصص تعمیر لیفتراک عیب یابی و تعمیر انجام شود.

همانطور که گفته شد برخی موارد درست استارت نخوردن لیفتراک علتش مشکلات باتری لیفتراک می باشد، که با تعویض و یا تعمیر باتری مشکل استارت نیز رفع می گردد. پیدا کردن مشکل اگر مربوط به باتری باشد روش خاصی دارد که خود راننده هم با انجام آن، می تواند تشخیص دهد که مشکل از باتری است یا خیر. یکی از این روش ها استفاده از ولت متر است. اگر فکر می کنید باتری لیفتراک سالم است و مشکل از سیم کشی است، با استارت زدن چراغ های پشت آمپر روشن نمی شوند و اینطور متوجه مشکل سیم کشی خواهیم شد.

مشکلات استارت لیفتراک هرچه که باشد قابل تعمیر است و باید خیلی زود برای رفع نقص اقدام کرد چرا که بیشتر مواقع اگر سریع تعمیر انجام نشود به قسمت های دیگر هم صدمه وارد می شود و مشکلات بیشتر می شود و برای تعمیر به مشکل بر می خورد.

علائم خرابی دینام لیفتراک

از شایع ترین مشکلات برقی لیفتراک می توان به علائم خرابی دینام لیفتراک اشاره نمود که علائمی چون لرزش آمپر، صداهای غیرعادی لیفتراک، روشن و خاموش شدن چراغ دارد ودر صورت ظاهر شدن این علائم لیفتراک شما دارای یک مشکل جدی در قسمت برقی می باشد که در صورت بی توجهی امکان از کار افتادن لیفتراک وجود خواهد داشت البته خرابی دینام لیفتراک علائم دیگری دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود:

 • بلند شدن بوی سیم و یا لاستیک سوخته
 • شنیده شدن صدای دینام لیفتراک
 • ظاهر شدن چراغ هشدار که در صورت نوسان در میزان جریان برق این چراغ نمایان می­شود و در صورتی که به ولتاژ معین شده نزدیک شود چراغ خاموش می شود
 • کار نکردن باتری لیفتراک و روشن نشدن آن
 • قدیمی بودن دینام: عمر مفید هر دینام 2 الی 4 سال است که با گذشت این مدت زمان امکان خرابی باتری وجود دارد و بهتر است نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.
 • تعداد زیادی سیم در لیفتراک وجود دارد که وظیفه انتقال نیرو به دینام لیفتراک را بر عهده دارند در صورتی که سیم کشی پاره و یا فرسوده و سوخته شده باشد این امکان وجود دارد که دینام کارایی لازم خود را از دست بدهد.
images 1670685777 - پیشرو تراک یکی از بزرگترین تامین کنندگان قطعات لیفتراک با کیفیت در ایران

گرم شدن هوا در فصل تابستان و امکان قرار گرفتن لیفتراک در معرض نور خورشید در طولانی مدت می تواند خرابی دینام لیفتراک را به همراه داشته باشد زیرا موتور لیفتراک داغ شده و برای خنک شدن باید فن با دور بیشتری عملیات خنک شدن را انجام دهد که همین امر موجب می شود فشار بیشتری بر روی دینام لیفتراک وارد شود و می تواند از دیگر دلایل خرابی دینام لیفتراک باشد.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیفتراک با برند های مختلف به آدرس سایت www.pishrotruck.comمراجعه نمایید.

و یا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

شماره تماس: 55401318-021 و 55410717-021

تلفن همراه: 09122805868 مقدم