چرا باید کتاب برتری خفیف جف اولسون را مطالعه کنیم؟
چرا باید کتاب برتری خفیف جف اولسون را مطالعه کنیم؟

کتاب برتری خفیف اثر جف اولسون است که توسط انتشارات اندیشه آگاه ترجمه و منتشر شده است و جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های ایران و جهان است.

کتاب برتری خفیف جف اولسون یکی از کتاب‌هایی است که در سال‌های اخیر توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. این کتاب که آخرین نسخه آن در سال 2013 منتشر شده است توانسته است به فروش بالایی دست یابد و در چندین سال متوالی پرفروش‌ترین کتاب حوزه موفقیت در جهان بوده است. در ایران نیز استقبال از این کتاب بسیار بالا بوده و خوانندگان زیادی آن را مطالعه کرده‌اند. در این مطلب به بررسی کتاب برتری خفیف جف اولسون خواهیم پرداخت و دلایل موفقیت این کتاب را برای شما شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بررسی کتاب کتاب برتری خفیف جف اولسون

دیوید جی. روزنتال (عضو هیئت مشورتی، عضو کمیته برنامه‌ریزی درسی، استاد مدعو و مدیرعامل گروه ارتباطی شپرد) درباره کتاب برتری خفیف گفته است: زمانی که مدرسِ دوره‌های مدیریت در یکی از برنامه‌های تحصیلات تکمیلیِ دانشگاه نیویورک بودم، مطالعه کتاب برتری خفیف را الزامی کردم. این کتاب پایه و اساسِ محتوای سایر دوره‌هاست، زیرا معتقدم فلسفه برتری خفیف، کلید درکِ موفقیت است.

شاید این جمله دقیق‌ترین توصیف از کتاب برتری خفیف باشد. فلسفه برتری خفیف، کلید درکِ موفقیت است. جف اولسون نویسنده کتاب برتری خفیف سال‌ها با تعداد زیادی از افراد مختلف که در حوزه موفقیت فعالیت داشته‌اند کار کرده است. او عقیده دارد که پس از صرف زمان طولانی متوجه شده است که اگرچه کتاب‌ها و سخنرانی‌های انگیزشی و موفقیت بسیار مفید هستند، اما عنصری گمشده در آن‌ها وجود دارد. این عنصر گمشده برتری خفیف است. در واقع برتری خفیف یک فلسفه زندگی است. این فلسفه به ما می‌آموزد که برای انجام کارهای بزرگ نیاز نیست گام‌های بسیار بزرگ برداریم. تنها کافی است هر روز یک گام بسیار کوچک برای رسیدن به اهدافمان برداریم. این گام باید آنقدر کوچک باشد که شما را به هیچ زحمت و دردسری نیندازد. اما در طولانی مدت نتایج کارهای کوچک انباشته شده و به موفقیت منجر می‌شود.

images 1669569420 1024x682 - چرا باید کتاب برتری خفیف جف اولسون را مطالعه کنیم؟

کتاب برتری خفیف را با کدام ترجمه مطالعه کنم؟

هم‌اکنون در بازار کتاب ایران ده‌ها ترجمه از کتاب برتری خفیف موجود است. با توجه به اینکه تمامی ترجمه‌ها دارای کیفیت یکسانی نیستند، لزوم انتخاب کتاب مناسب برای مطالعه ایجاب می‌کند که در این زمینه تحقیق کنید. جدیدترین و با کیفیت‌ترین ترجمه از این کتاب توسط انتشارات اندیشه آگاه منتشر و روانه بازار شده است. این ترجمه توسط یکی از مترجمین درجه یک ایرانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان انگلیسی است انجام گرفته است. همچنین ویراستاری دقیق توسط چندین مترجم و سرویراستار، سبب شده است که کتابی بسیار روان و دقیق منتشر شود. این ترجمه امتیاز 4.9 از 5 را از مخاطبین وبسایت‌های مختلف دریافت کرده است و نقدهای بسیار خوبی از مترجمین صاحب نام ایرانی برای این ترجمه منتشر شده است.

images 1669569449 1024x710 - چرا باید کتاب برتری خفیف جف اولسون را مطالعه کنیم؟

تجربه یکی از خوانندگان کتاب برتری خفیف جف اولسون

پس از خواندن برتری خفیف، فهمیدم چگونه به آن نقطه از زندگی رسیده‌ام. یک کشتی بدون سکان بودم، عاطل و باطل. همیشه می‌خواستم موفق شوم و با این حال نمی‌دانستم با خوش‌اقبالی و یا فرصت بادآورده نمی‌توانم به آنچه می‌خواهم برسم. در نهایت، دریافتم که این رویدادهای روزمره هستند که تفاوت حقیقی را ایجاد می‌کنند؛ کارهایی که هر روز انجام می‌دهم یا تصمیم می‌گیرم انجام ندهم.

به‌محض اینکه برگشتم تا به زندگی گذشته‌ام نگاه کنم، تصویری واضح در ذهنم نقش بست و از آن روز به بعد، برتری خفیف را در هر کاری اعمال می‌کردم. از کسب و کار گرفته تا روابط خانوادگی و دوستانه. اولش سخت بود اما به‌محض اینکه به عادت انتخاب کارهای کوچک روزانه خو گرفتم دنیای من تغییر کرد. اکنون همسری فوق‌العاده و کسب و کاری رو به شکوفایی دارم و همچنین زمانی کافی در اختیارم است تا بتوانم به چیزهای مهم زندگی‌ام فکر کنم.