چرا تخت خواب صدا می دهد؟ (علت جیرجیر کردن تشک تخت چیست؟)
چرا تخت خواب صدا می دهد؟ (علت جیرجیر کردن تشک تخت چیست؟)

همه ما دوست داریم بعد از یک روز پر از مشغله و شلوغ، خستگی های ذهنی و بدنی خود را برای ساعتی از بین ببریم. شاید یکی از وسایلی که به از بین بردن و برگرداندن انرژی به بدن کمک می کند، تخت خوابی راحت و بدون صدا باشد. بعد از پایان روزکاری شلوغ و […]

همه ما دوست داریم بعد از یک روز پر از مشغله و شلوغ، خستگی های ذهنی و بدنی خود را برای ساعتی از بین ببریم. شاید یکی از وسایلی که به از بین بردن و برگرداندن انرژی به بدن کمک می کند، تخت خوابی راحت و بدون صدا باشد. بعد از پایان روزکاری شلوغ و خسته کننده، فقط یک اتاق خواب امن با تخت خوابی راحت با تشک مناسب آن می تواند به هر فردی آرامش ذهنی را برگرداند. اما به این فکر کنید که از سرکار یا مکان هایی شلوغ و پر سر و صدا به اتاق خواب خانه خود بر میگردید و نیاز به ساعتی استراحت بر روی تخت خواب دارید ولی آن صدای جیر جیر تخت خواب به شما اجازه استراحت را نمی دهد! به نظر شما چرا تخت خواب صدا می دهد؟ چگونه می توان صدای جیر جیر تخت را از بین برد؟

اگر به دنبال پاسخ اینگونه از سوالات هستید در ادامه مطلب با این آموزش جذاب که توسط تانیل چوب منتشر شده است، همراه باشید.

علت صدای تخت خواب چیست؟

 1. شل شدن پیچ و مهره های تخت

زمانی که متوجه صدای جیر جیر تخت شدید اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که اتصالات تخت را با دقت چک کنید. گاهی اوقات ممکن است که به خاطر وجود اصطکاک بین پیچ و مهره های تخت خواب، اتصالات آن شل شوند و باعث ایجاد صدا در تخت خواب می شود. برای رفع این مشکل بهتر است که با کمی دقت و به کمک آچار اتصالات را سفت کنید تا صدای سرویس خواب حذف شود.

 1. سرویس خواب فرسوده شده است

اگر جنس تخت خواب شما چوبی باشد، مسلما بعد از گذشت چندین سال به صدا در خواهد آمد. طبیعی‌ست که زمانی که به صورت روزمره و دائمی از تخت استفاده شود، بعد از چند سال از عمر مفید آن ها کاسته شده و سرویس خواب نوجوانان و جوانان یا حتی دیگر سرویس‌ خواب ها، فرسوده می شوند. اینجاست که وجود یک تخت خواب نو و آکبند تنها راه حل برای برطرف کردن سریع مشکل صدای تختخواب نیز احساس می شود. از این رو همیشه پیشنهاد ما استفاده از بهترین چوب برای تخت خواب است.

 1. تخت خواب بی کیفیت و ارزان است

بهتر است بدانید که تخت خواب چوبی ارتباط مستقیمی با شدت صدا دادن آن دارد. اکثر افراد در زمان خرید سرویس خواب و تخت خواب، فقط و فقط به قیمت محصول اهمیت می دهند و کیفیت محصول در اولویت دوم آن هاست. در صورتی که سوالی درباره خرید تخت خواب های چوبی و کیفیت های محصولات ما دارید می توانید با تانیل چوب در ارتباط باشید.

 1. نو بودن سرویس تخت خواب

نو و آکبند بودن تخت هم می تواند یکی از دلایل صدا دادن آن باشد. سرویس خواب های آکبند، به خاطر نو بودن صفحات و اتصالات آن، معمولا کمی صدای جیر جیر می دهند ولی این صداها بعد از مدتی از بین خواهند رفت.

images 1676613497 63ef17797d7d2 1024x1024 - چرا تخت خواب صدا می دهد؟ (علت جیرجیر کردن تشک تخت چیست؟)
 1. استفاده از تشک فنری بی کیفیت و غیر استاندارد

استفاده کردن از تشک‌های بی کیفیت می تواند یکی از دلایل صدا دادن تخت باشد. معمولا در تشک ها و خوش خواب هایی که در بازار سرویس خواب ها می بینید، از یک سری فنرهای فلزی استفاده می‌شوند. این نوع فنرهای موجود در تشک ها و خوش خواب های نامناسب، بعد از مدت زمان کوتاهی استفاده مقاومت خود را در برابر وزن بدن ما به راحتی از دست می دهند. بنابراین تنها راه حل برای این موضوع این است که یک تشک باکیفیت تهیه کنید.

 1. مکان تشک نسبت به قاب تخت خواب تنظیم نمی باشد.

تشک را باید دقیقا در مرکز قاب داخلی تخت خواب قرار دهید. به شکلی که فاصله گوشه های آن از هر چهار طرف تخت یکسان باشد.

 1. تخت خواب با سطح زمین هم راستا نیست

در صورتی که تخت با سطح زمین هم تراز نباشد، می تواند یکی از اصلی ترین دلایل صدا دادن تختخواب به حساب بیاید. در این شرایط چندین اتفاق می افتد که عبارتند از:

 • اگر تختخواب با سطح زمین هم تراز نباشد به مرور زمان می تواند که تمامی اتصالات تخت شل شود.
 • زمانی که محل قرارگیری پایه های تخت و زمین با هم در یک راستا نباشند، با هر بار تکان خوردن بر روی تخت، آن پایه ای که به طور کامل روی سطح زمین قرار نگرفته است جا به‌ جا می شود که همین موضوع باعث می شود که در زمان استراحت بر روی تخت و حتی هنگام خواب، آرامش شما را از بین می برد.
 • اگر تخت بر روی سطح زمین به طور کامل قرار نگرفته باشد و به طور دائمی در یک موقعیت نامناسب وزن شما و تشک تخت خواب را تحمل کند، بعد از مدت زمانی صفحه و پایه های آن فرسوده شده و جیر جیر صدا می دهند.

برای آن که از ایجاد صدای تخت خود جلوگیری کنید و به این اطمینان برسید که تخت شما به طور کامل با زمین در یک راستا است می توانید از یک مقوای محکم و یا تکه چوبی استفاده کنید. با قرار دادن مقوا یا تکه چوب را در زیر پایه هایی که با سطح زمین تراز نیستند، می توانید علاوه بر هم راستا شدن تخت با سطح زمین می توانید از شر صدای تخت خود خلاص شوید.

روش های رفع مشکل صدای تخت خواب

 1. بررسی تمام اجزای تخت
 2. تعویض تشک فنری تخت خواب
 3. مکان قرارگیری تشک را با دقت تنظیم کنید.
 4. محل قرارگیری تشک تخت خواب را تنظیم نمایید.
 5. تمامی اتصالات و پیچ های تخت خواب را محکم تر کنید.
images 1676613516 63ef178c4807f 1024x1024 - چرا تخت خواب صدا می دهد؟ (علت جیرجیر کردن تشک تخت چیست؟)

خواب راحتی را با تخت خواب های تانیل چوب تجربه کنید!

در این مطلب سعی داشتیم شما را با دلایل صدا دادن تخت خواب به همراه برخی از روش های کاربردی برطرف کردن صدای تخت خواب آشنا کنیم. با متناسب بودن ابعاد تخت و تشک و محکم بودن اتصالات تخت، می‌تواند تا حدی می تواند از ایجاد جیر جیر تخت جلوگیری کند. در صورتی که قصد خرید تخت خواب های چوبی با کیفیت بسیار مناسب را دارید می توانید با تانیل چوب در ارتباط باشید تا بهترین مشاوره خرید و انتخابی درست را تجربه کنید؛ ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

همچنین برای تهیه یک تخت خواب با قیمت مناسب و حتی انتخاب بهترین رنگ برای سرویس خواب می توانید به https://tanilchoob.com مراجعه کنید.