چند ایده چند ایده خانه هوشمند چیست؟ خانه هوشمند چیست؟
چند ایده چند ایده خانه هوشمند چیست؟ خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند یکی از کلیدواژه های سال 2022 است، اما دقیقا به چه معناست؟ به طور خلاصه، خانه هوشمند به معنای خانه ای است که در آن موارد خاصی به اینترنت متصل هستند که در غیر این صورت به دستگاه های اینترنت اشیا (IoT) معروف هستند. این می تواند همه چیز باشد، از لامپ هایی که می […]

خانه هوشمند یکی از کلیدواژه های سال 2022 است، اما دقیقا به چه معناست؟ به طور خلاصه، خانه هوشمند به معنای خانه ای است که در آن موارد خاصی به اینترنت متصل هستند که در غیر این صورت به دستگاه های اینترنت اشیا (IoT) معروف هستند. این می تواند همه چیز باشد، از لامپ هایی که می توانید با صدای خود روشن کنید تا دوربین های امنیتی هوشمند که به شما امکان پخش زنده فیلم خود را از یک برنامه تلفن همراه می دهند. وقتی صحبت از امنیت خانه می شود، محصولات خانه هوشمند شامل دوربین ها، حسگرها، پنل های لمسی، زنگ های ویدئویی و غیره می شود.

ایده هوشمند سازی خانه

کارهای زیادی می توانید با یک خانه هوشمند انجام دهید، از دستورات صوتی از طریق الکسا یا دستیار Google گرفته تا اقدامات خودکار، مانند پایین آمدن ترموستات در زمانی که سیستم امنیتی شما مسلح است، یعنی در خانه نیستید. در حالت ایده‌آل، محصولات خانه هوشمند زندگی شما را راحت‌تر می‌کنند تا بتوانید روی چیزهایی که مهم هستند تمرکز کنید – انجام کارهایی که دوست دارید، که احتمالاً شامل کارهای خانه نمی‌شود. این راهنما همه چیزهایی را که باید در مورد یک خانه هوشمند بدانید را به شما می گوید: چیست، چه چیزی ممکن است شامل شود، و چگونه می توانید یک خانه هوشمند برای خود تهیه کنید.

اگر به اطراف خانه‌تان نگاه می‌کنید و به این فکر می‌کنید که اکنون چه دستگاه‌های معمولی دارید که می‌توانند به یک دستگاه هوشمند تبدیل شوند، بهتر است بپرسید «چه چیزی را نمی‌توان به یک دستگاه هوشمند تبدیل کرد؟» اگر بتوان آن را به برق وصل کرد، به احتمال زیاد شرکتی وجود دارد که نسخه هوشمند آن را تولید کند.

قیمت خانه هوشمند

قیمت خانه هوشمند به مواردی بستگی دارد که شما برای خانه خود انتخاب خواهید کرد:

  1. خانه خود را با قفل های هوشمند ایمن نگه دارید. برای قفل کردن و باز کردن قفل درب از راه دور، قفل درب جلوی فعلی خود را با یک قفل هوشمند جایگزین کنید، بررسی کنید که بعد از اینکه قبلاً آنجا را ترک کردید، در را قفل کرده‌اید، و یادداشتی از افرادی که آمده‌اند و رفته‌اند را نگه دارید.
  2. خانه خود را با هشدارهای امنیتی هوشمند نظارت کنید. بسیاری از دستگاه های خانه هوشمند می توانند از راه دور به شما در مورد مسائل ایمنی یا امنیتی هشدار دهند. مهم نیست در کجا هستید برای نشتی، باز گذاشتن درب گاراژ، برای دود، زمانی که کسی زنگ خانه شما را می‌زند، یا اگر چیزی را به برق گذاشته‌اید که واقعاً باید قبل از خروج از خانه خاموش می‌شد، هشدار دریافت کنید.
  3. دمای خانه خود را مدیریت کنید و با ترموستات هوشمند در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. یک ترموستات هوشمند می تواند عادات شما را یاد بگیرد و به طور خودکار دما را بر اساس برنامه منحصر به فرد شما تنظیم کند. همچنین به شما امکان می دهد به صورت دستی و از راه دور دما را از طریق یک برنامه تنظیم کنید.
images 1669273169 1024x548 - چند ایده چند ایده خانه هوشمند چیست؟ خانه هوشمند چیست؟
  1. وظایف را از طریق دستیار هوشمند محول کنید. یک دستیار مجازی – فکر کنید Google Home یا Amazon Echo – به شما امکان می دهد از دستورات صوتی برای انجام کارهایی مانند روشن کردن موسیقی، جستجو در وب و کنترل دستگاه های هوشمند خانگی خود استفاده کنید.
  2. کارهای خود را با وسایل هوشمند ساده کنید. تلویزیون‌های هوشمند، ماشین‌های ظرفشویی، یخچال‌ها و ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن همگی امکان دسترسی و کنترل از راه دور را فراهم می‌کنند و می‌توانند اطلاعات مربوط به هر دستگاه را به شما هشدار دهند. به عنوان مثال، ماشین لباسشویی شما می تواند تشخیص دهد که مصرف انرژی در منطقه شما چه زمانی کمتر است و در این مدت روشن می شود، یا یخچال شما می تواند مواد غذایی شما را اسکن کند و به شما اطلاع دهد که تخم مرغ ها در آستانه انقضا هستند یا چه مقدار شیر باقی مانده است!
  3. روشنایی خانه خود را با لامپ های هوشمند کنترل کنید. چراغ های هوشمند به شما این امکان را می دهند که نور هر اتاق خانه خود را از طریق دستگاه تلفن همراه خود کنترل کنید. آیا کودک هفت ساله شما فراموش کرده است که چراغ های آشپزخانه را خاموش کند؟ می توانید این کار را در مسیر مدرسه درست از طریق تلفن خود انجام دهید. یا چراغ‌هایتان را طوری پیکربندی کنید که در زمان‌های تعیین‌شده روشن و خاموش شوند، و دیگر نگران نباشید اگر کسی فراموش کرد قبل از رفتن به روز، چراغ‌ها را خاموش کند.
  4. با خانه ای هوشمند و پایدار بهترین ها را از هر دو دنیا دریافت کنید. به عنوان مثال، نصب یک ایستگاه شارژ ماشین الکتریکی در گاراژ به شما امکان می دهد خانه خود را ارتقا دهید و همچنین به یک سبک زندگی پایدارتر متمایل شوید!
images 1669273170 - چند ایده چند ایده خانه هوشمند چیست؟ خانه هوشمند چیست؟

جمع بندی

دنیای جدید فناوری خانه های هوشمند، دنیایی هیجان انگیز است و امکانات و ترکیبات آن در حال تبدیل شدن به بی پایان هستند. همانطور که صنعت خانه های هوشمند به رشد خود ادامه می دهد، پیشنهادات موجود و تأثیر آنها بر زندگی روزمره شما نیز افزایش می یابد.

اگر شما هم تمایل دارید که یک خانه هوشمند داشته باشید و از تمامی این امکانات و آپشن‌ها برخوردار شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم که هوشمندسازی ساختمان خود را به دکتر بی ام اس بسپارید. شرکت دکتر بی ام اس در زمینه هوشمندسازی ساختمان و اتوماسیون صنعتی بیش از 10 سال سابقه کار دارد از این‌رو پروسه هوشمندسازی ساختمان شما را به بهترین شکل ممکن پیاده‌سازی خواهد کرد.