• امروز : سه شنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 26 September - 2023

چهار سوال مطرح هنگام خرید دوچرخه: چرا؟ کدام؟ چگونه؟ از کجا؟

  • 10 خرداد 1401 - 12:13
چهار سوال مطرح هنگام خرید دوچرخه: چرا؟ کدام؟ چگونه؟ از کجا؟

استفاده از دوچرخه امروزه در شهرها بعنوان وسیلۀ نقلیۀ درون‌شهری یا برای اهداف تفریحی مانند سفرهای توریستی یا سواری روی شن‌های نرم ساحل، بسیار رواج یافته که تنها با انداختن نگاهی ساده به کوچه یا خیابان می‌توان دید آمار دوچرخه‌سواران در طول چند سال اخیر صعود چشمگیری داشته است. در این مقاله سعی شده از ابعاد مختلفی به بررسی خرید دوچرخه پرداخت تا مسیر خرید دوچرخه از هدف‌گذاری تا پلۀ نهایی یعنی  بستن معامله با فروشنده را برای شما هموار سازیم.

چرا باید دوچرخه خرید؟

جهان امروز به شکل یک برکۀ راکد درآمده زیرا بعد از پیشرفت سریع تکنولوژی همه چیز از اشتغال گرفته تا سرگرمی تحت الشعاع قرار گرفته و اگر تدبیری برای توقف این روند در نظر گرفته نشود، تحرک و ورزش آرام آرام به افسانه تبدیل ‌می‎شوند. این یکی از دلایلی است که خرید دوچرخه به کرات در رسانه‌های مختلف یا حتی به سادگی توسط دوچرخه‌سواران به سایرین توصیه می‌شود تا پدال بزنند و خود را از بین این گِل و لای نجات دهند، گِل و لایی که اگر از دست آن خلاص نشوند دچار بیماری‌های خطرناک و بعضاً ناعلاجی خواهند شد. از آن‌جایی‌که دوچرخه‌سواری یک تفریح نیز بحساب می‌آید می‌توان از آن به عنوان طعمه‌ای برای کشاندن کودکان و نوجوانان از روبروی تلوزیون و رایانه به محیط باز استفاده کرد و او را به تحرک بیش‌تر وا داشت تا بعدها از ورزش‌های دیگر نیز استقبال کنند. هنگام ‌دوچرخه‌سواری تمام ماهیچه‌ها و استخوان‌های دوچرخه‌سوار از مچ پا تا شانه درگیر خواهند شد که این فعالیت را به ورزشی تمام عیار مبدل می‌سازد و اگر در قالب یک عادت به برنامه‌های شخص اضافه گردد، قطاری از امتیازات را برای او بدنبال خواهد داشت که موضوع بند بعدی خواهد بود.

تاثیرات فیزیولوژیکی و روانی دوچرخه‌سواری عامل محرک دیگر در خرید دوچرخه شمرده می‌شود که بعد از تحقیقات گستردۀ علمی اثبات شده و به انتشار رسیده اند. از آنجا که ‌دوچرخه‌سواری پردۀ سیاه افسردگی را از روی مغز کنار می‌زند، دیدی روشن نسبت به زندگی برای شخص به ارمغان می‌آورد. طبق مطالب منتشر شده توسط یکی از دانشکده‌های دانشگاه‌هاروارد ورزش می‎تواند تا ۲۶ درصد از خطر ابتلا به افسردگی بکاهد. البته پیشگیری تنها عملکرد این ورزش نیست و ثابت شده این ورزش به روند درمان افسردگی‌های خفیف و متوسط می‌تواند کمک شایانی کند. به قول گفتنی ‌دوچرخه‌سواری مثل آب روی آتش می‎ماند و دقیقا به همین صورت با پرت کردن حواس دوچرخه‎سوار از افکار ناراحت‎کننده، تنش و اضطراب را از او دور می‎کند.

هدف اصلی قسمت عظیمی از دوچرخه‌سواران رسیدن به درجات بالای آمادگی جسمانی و تناسب اندام است تا در کنار قدرت از اعتماد بنفس نیز لذت ببرند. در بندهای قبل گفته شد که جوامع امروز درحال خداحافظی با سبک زندگی فعال و پویا هستند و این انواع مشکلات جسمی مثل چاقی، ضعف استخوان‌ها و ماهیچه‌ها را در پی دارد. ‌دوچرخه‌سواری یک مرهم برای جلوگیری از ایجاد، انتشار و عفونت چنین زخم‌های دردناکی در جامعه است. پدال زدن روی دوچرخه استخوان‌ها و مفاصل را تقویت می‎کند و تمام ماهیچه‌ها از پشت ساق پا و ران تا بازوها و کتف را تقویت می‌کند. این ورزش همچنین با درگیر کردن شکم و پهلو و افزایش سوخت و ساز بدن، باعث ایجاد تناسب اندام گردد.

کدام دوچرخه را بخریم؟

به جرئت می‌توان گفت که این مورد یک سوال کاملا شخصی بحساب می‌آید و به سایز، ذائقه و هدف شما از سواری مربوط است. درحال حاضر ده‎ها نوع دوچرخه در ده‎ها سایز، توسط چندین برند در صنعت دوچرخه تولید و عرضه می‎شوند تا هرکس قادر باشد تا سهم خود را از این جهان هیجان انگیز بردارد. این که کدام دوچرخه مناسب شماست در نگاه اول یک مبحث کلی است برای مثال بعد از تفکر و تامل زیاد و حساب و کتاب کردن، تصمیم می‎گیرید که یک دوچرخه کوهستان جاینت سایز ۲۶ نیازهای شما را پاسخگوست، اما آیا می‎توان به همین راحتی از کنار این مطلب مهم گذشت؟ قطعا خیر، تصمیم بر خرید دوچرخه وقت‎گیر‎تر از این حرف‎هاست چرا که ملاک‌های بیشتری باید مدنظر قرار گیرد.

در بین مواردی کلی که به آنها اشاره شد قیمت از قلم افتاده بود و این از اولین اشتباهاتی است که خریدار ممکن است مرتکب شود. قیمتی که توان پرداخت آنرا دارید قطعا محدود است، پس باید بدنبال دوچرخه‌ای با قیمتی در این محدوده باشید، این سبب می‎شود بسیاری از مدل‎ها یا حتی برندها از دایره انتخاب حذف شوند.

مسئلۀ بعدی سایز است اینکه خیال کنید تنها با سرچ در اینترنت و بررسی چند چارت سایز می‎توان با اطمینان ادعا کرد که سایز شما چیست سخت در اشتباه هستید، اما چرا؟ زیرا سایزبندی میان محصولات هر برند، هرنوع و هر مدل دوچرخه متفاوت است و در این مورد حتما باید با یک کارشناس مشورت کرد.

کیفیت را فراموش نکنید! بله سایز و نوع اهمیت دارند اما نباید در گیر و دار تکاپو برای نوع، سایز یا برند مناسب، برانداز کردن کیفیت را پشت گوش بیندازید چرا که خرید دوچرخۀ بی کیفیت تبعات ناگزیری بدنبال خواهد داشت، طوریکه عواقب سواری با دوچرخه بی کیفیت، مزایای آن برای بدن و روحیه را خنثی خواهد کرد و یک ضرر مالی بیش نخواهد بود.

درمورد نوع نیز بهتر است بی گدار به آب نزید و تصمیمتان را چندین بار مرور کنید تا از تطابق‌اش با هدفتان اطمینان حاصل کنید. به یاد داشته باشید هر دوچرخه به تجهیزات و قطعاتی مجهز شده که آنرا برای عبور از یک سری مسیر مشخص آماده می‌کند و منظور استفاده از هر دوچرخه با دوچرخه دیگر متفاوت است برای نمونه دوچرخۀ کورسی برای گذر از زمین‌های مسطح با سرعت زیاد ساخته می‌شود اما دوچرخه‌های ساحلی به مراتب از دوچرخه‌های کورسی سنگین‌تر و کندتر هستند که به منظور گشت و گذار روی شن‌های نرم تولید می‌شوند. حال انتخاب این‌که کدام دسته دوچرخه مناسب اهداف شماست سوالی است که بهتر است با یک متخصص در میان گذاشته شده و نظرشان را درخواست کرد.ا‌اا

چگونه می‌توان در خرید دوچرخه حرفه‌ای عمل کرد

این یک نمونه سوال پرتکرار میان انبوه پرسش‌هایی است که ذهن خریدار را به خود مشغول می‌کند چرا که موفقیت در این امر سلامت، صلابت و امنیت او را دربر خواهد داشت. انتخاب حرفه‌ای در وضعیت فعلی بازار دوچرخه به یک چالش تبدیل شده زیرا خروارها مدل و برند در ده‌ها فروشگاه درحال خرید و فروش هستند. همین خطر کلاهبرداری را افزایش می‌دهد و احتمال خرید جنس تقلبی نیز به همان اندازه فزونی می‌یافته است. خرید دوچرخه به دو صورت امکان پذیر است یکی اینترنتی و دیگری حضوری که در هر دو صورت باید با احتیاط به جلو پیش رفت. هنگام خرید دوچرخه در هر صورت باید به اعتبار فروشگاه توجه کنیم تا ناخودآگاه به دام دغل بازان که کم هم نیستند، نیفتیم. کسب اطمینان از اعتبار فروشگاه اینترنتی و حضوری از طریق مجوز آن‌ها از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت ممکن است که ساده‎ترین راه نیز می‌باشد.

اما ورای اعتبار فروشگاه، نکات فنی نیز وجود دارند که رعایت آن‌ها بهترین نتیجه را خواهد داشت. سایزبندی از اصول پایه در زمان خرید دوچرخه است و تنها با پایبندی به این اصل می‌توانید در دنیای دوچرخه به سعادت برسید چرا که راحتی، امنیت و کیفیت سواری همه از آن نشأت می‌گیرند. بنابراین چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟ منظور این‌که چرا با انتخاب سرخود و بدون مشاوره با یک متخصص تصمیم بر خرید دوچرخه با سایزی بگیرید که تا هست بدن شما را می‌آزارد؟ شما کاملا اختیار دارید و می‌توانید بین این دوگزینه یعنی خرید آنلاین و حضوری یکی را برگزینید اما یادتان باشد اولا از قبل آماده باشید دوما حتما گام به گام با راهنمایی مشاور پیش روید تا به مراد دلتان برسید.

از کجا دوچرخه بخریم؟

بدنبال فروشگاهی باشید که در زمینه فروش دوچرخه با تجربه بوده و اعتبارش با سند و مدرک مانند مجوز از سوی وزارت کار، صنعت و تجارت قابل اثبات باشد، در اینصورت احتمال این‌که قیمت دوچرخه اصل را پرداخت ‌کنید صد در صد است زیرا کالاهای چنین فروشگاهی از مجاری قانونی فراهم می‌شود. تلاش کنید از فروشگاهی خرید کنید که انواع و اقسام خدمات حضوری و غیر حضوری را به خریداران ارائه می‌دارد تا مطمئن شوید بهترین برآیند را از خرید دوچرخه خواهید گرفت.

فروشگاه آریا چرخ به نشانی https://arya-charkh.ir/  کالکشنی از جدیدترین و عالی‌ترین کالاهای مربوط به دوچرخه را در خود جای داده تا به انواع اقشار جامعه با هر توان مالی، سن، سلیقه و هدف خدمت‌رسانی کند، دلیلی که توجه بسیاری را به سمت این فروشگاه فوق العاده جلب کرده است. این فروشگاه شرایطی گردهم آورده تا خریدار از ابتدا تا نهایی کردن خرید از همراهی و مشاوره نیروی متخصص، آن هم بصورت گام به گام بهره‌ مند گردد. وبسایت آریا چرخ یک فروشگاه اینترنتی پویاست که در آن صدها محصول با گارانتی اصالت موجود است و با ضمانت بهترین قیمت در بازار بفروش می‌رسند. این وبسایت گاها فرصت‌های تخفیفی نیز ارایه می‌دارد که جذابیت آنرا چندین درصد بالا می‌برد.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=163234

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.