چگونه از استانبول به کاپادوکیا برویم؟
چگونه از استانبول به کاپادوکیا برویم؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که پس از استانبول، سفر به شهر کاپادوکیا را در برنامه و زمان بندی سفر خود دارید حتما این سوال را از خود پرسیده اید که چگونه از استانبول به کاپادوکیا برویم. راه های مختلفی برای سفر به این دو شهر وجود دارند که انتخاب هر یک به مدت زمان […]

اگر شما هم جزو افرادی هستید که پس از استانبول، سفر به شهر کاپادوکیا را در برنامه و زمان بندی سفر خود دارید حتما این سوال را از خود پرسیده اید که چگونه از استانبول به کاپادوکیا برویم. راه های مختلفی برای سفر به این دو شهر وجود دارند که انتخاب هر یک به مدت زمان سفر و سبک سفر شما بستگی خواهد داشت. این روش ‌ها شامل سفر با هواپیما، اتوبوس و قطار است.

از استانبول تا کاپادوکیا

برای رسیدن به منطقه باستانی کاپادوکیا از استانبول راه های مختلفی وجود دارند. این منطقه به عنوان یک منطقه باستانی در اطراف شهر کایسری قرار گرفته است. مسافران و گردشگران می توانند با تور کاپادوکیا لحظه آخر اقدام به سفر کنند. علاوه بر این، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند هواپیما و قطار از راه های رایج برای مسافرت به شمار می آید. اینکه کدام یک از این روش ها برای شما مناسب تر است بستگی به میزان هزینه در نظر گرفته شده و هدف شما از سفر دارد.

هواپیما

هواپیما یکی از وسایل حمل و نقل عمومی به شمار می ‌آید که بیشتر برای افرادی که دارای یک برنامه سفری کوتاه هستند مناسب است. در حقیقت بسیاری از گردشگران و مسافران فرصت کمی برای گشت و گذار خواهند داشت؛ به همین منظور ترجیح می دهند تا از هواپیما استفاده کنند. پرواز مستقیم از شهر استانبول به کاپادوکیا یکی از بهترین گزینه های موجود به شمار می آید.

بررسی مسیر هوایی از استانبول به کاپادوکیا

به طور کلی می‌ توان گفت در طول شبانه روز به صورت ۲۴ ساعته هواپیمای های ترکیش ایرلاین و پگاسوس پروازهای منظمی به شهر کاپادوکیا دارند. در صورتی که قصد استفاده از مسیرهای هوایی برای مسافرت را دارید می توانید با صرف مدت ۸۰ دقیقه از استانبول به کاپادوکیا برسید. شایان ذکر است بیشترین لاین هوایی که پروازهای زیادی را به کاپادوکیا انجام می دهد ترکیش ایرلاین است. به صورت روزانه حدود ۶ سرویس از فرودگاه بین المللی استانبول به فرودگاه کایسری انجام می شود. علاوه بر این در روز حداقل یک پرواز از فرودگاه بین المللی استانبول به سمت فرودگاه نوشهیر می رود.

images 1674642843 - چگونه از استانبول به کاپادوکیا برویم؟

اتوبوس

بسیاری از افراد که به شهر استانبول سفر می کنند نگران این موضوع هستند که چگونه از استانبول به کاپادوکیا برویم. یکی از روش های بسیار مناسب و ارزان استفاده از اتوبوس است. به دلیل وجود زیرساخت های حمل و نقل مناسب و چندین شرکت مختلف حمل و نقل، ایستگاه های اصلی اتوبوس در استانبول تعبیه شده اند که می توانید با استفاده از آن ها به ایستگاه اتوبوس نوشهیر برسید. این شهر در فاصله ۱۸ کیلومتری کاپادوکیا قرار دارد. 

فاصله استانبول تا کاپادوکیا به وسیله اتوبوس

شرکت های اتوبوسرانی معروف مانند نوشهیر سیاحت و کامیل کوچ به عنوان برترین شرکت های حمل و نقل عمومی در ترکیه به شمار می آیند. برای سفر از استانبول به شهر کاپادوکیا نیازمند صرف حدود ۱۱ تا ۱۲ ساعت زمان هستید. به طور کلی می ‌توان گفت معمولا اتوبوس ها در عصر به سمت مقصد حرکت می کنند و شما می توانید در صبح روز بعد در ایستگاه اتوبوس نوشهیر به مقصد برسید، اما چندین سرویس اتوبوس روزانه نیز وجود دارند که برای گردشگران و مسافرانی در نظر گرفته شده اند که قصد تماشای مناظر زیبای مسیر را دارند. معمولا بسیاری از اتوبوس هایی که اقدام به ارائه خدمات در این مسیر می کنند دارای امکانات رفاهی مناسبی هستند.

اغلب این اتوبوس ها دارای صندلی های راحت و به سبک خطوط هوایی بوده و در طول مسیر باعث ایجاد خستگی برای مسافر نخواهند شد. سیستم های سرگرمی مجزا، شارژر تلفن همراه و سرویس راهنما نیز از امکانات در نظر گرفته شده در این اتوبوس ها هستند. همچنین در زمان مسافرت، مسافران و گردشگران به وسیله نوشیدنی های سرد و گرم و میان وعده پذیرایی خواهند شد. در صورتی که با تور کاپادوکیا لحظه آخر به این شهر سفر کنید نگرانی هایی در رابطه با طی کردن مسیر نخواهید داشت چرا که این تور دارای خدمات مناسبی برای گشت و گذار بین شهری است. 

images 1674642926 - چگونه از استانبول به کاپادوکیا برویم؟

قطار

با استفاده از قطار می توانید پیش از رسیدن به شهر کاپادوکیا از شهرهای مهم آناتولی مرکزی نیز دیدن کنید. در واقع استفاده از قطار یکی از بهترین روش های موجود برای سفر بین شهری به شمار می آید و گردشگران و مسافران با این روش می توانند مدت زمان کمتری در مسیر باشند. علاوه بر این امکان مشاهده مناظر اطراف نیز وجود دارد.

کرایه خودرو شخصی

یکی دیگر از روش‌های موجود استفاده از خودرو است. در این روش می توانید اقدام به کرایه خودرو بدون راننده از شهر استانبول به کاپادوکیا کنید. 

کلام پایانی

راه های مختلفی برای سفرهای بین شهری در کشور ترکیه وجود دارند اما بسیاری از مسافران همیشه سوالی که مطرح می‌کنند این است که چگونه از استانبول به کاپادوکیا برویم. برای این کار می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. این روش ها می توانند سفر با اتومبیل یا استفاده از مسیرهای هوایی باشند. شایان ذکر است که راحت ترین روش رفت و آمد با ماشین شخصی است چرا که در این حالت می توانید فرصتی مناسب برای سیر و سیاحت نیز بیابید.