چگونه بهترین سایز تلویزیون را برای خانه بخریم؟
چگونه بهترین سایز تلویزیون را برای خانه بخریم؟

به جرئتمی‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید تلویزیون، انتخاب بهترین سایز تلویزیون متناسب با فضای منزل است. انتخاب سایز مناسب تلویزیون جزء فاکتورهایی است که به طور مستقیم بر روی وضوح و کیفیت تصویر نهایی تلویزیون اثر می‌گذارد. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما طریقه ی انتخاب و خرید مناسب‌ترین […]

به جرئتمی‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید تلویزیون، انتخاب بهترین سایز تلویزیون متناسب با فضای منزل است. انتخاب سایز مناسب تلویزیون جزء فاکتورهایی است که به طور مستقیم بر روی وضوح و کیفیت تصویر نهایی تلویزیون اثر می‌گذارد. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما طریقه ی انتخاب و خرید مناسب‌ترین سایز تلویزیون را معرفی نماییم و خرید تلویزیون را برای شما آسان کنیم.

چرا باید هنگام خرید تلویزیون به سایز آن توجه کنیم؟

در حال حاضرتلویزیون‌هایی با سایز بزرگ یکی از اولین گزینه‌ها برای خرید تلویزیون به حساب می‌آیند، اما باید به این موضوع اشاره کرد که هر فضایی به چنین تلویزیونی احتیاج ندارد. اگر تلویزیونی که شما خریداری کرده‌اید برای فضای اتاق بزرگ باشد، قطعاً تجربه ی منفی در تماشای تلویزیون برای شما به جای می‌گذارد.

فاکتورهای انتخاب سایز مناسب تلویزیون:

۱. فضای قرارگیری تلویزیون را در نظر داشته باشید.

پیش از هر کاری و قبل از مراجعه به فروشگاه لوازم خانگی برای خرید تلویزیون جی پلاس ابتدا باید محل قرارگیری تلویزیون را تعیین کنید. اگر قصد دارید تلویزیونتان را بر روی یک پایه یا یک میز تلویزیون قرار دهید، قطعاً ابعاد انتخابی شما محدودترمی‌شود.

اگر قصد دارید تلویزیون خریداری شده را بر روی دیوار متصل کنید هم باید ابتدا در نظر داشته باشید که می‌خواهید تلویزیون را در چه قسمتی از دیوار نصب کنید و میزان فاصله ی آن را از سقف و مبلمان مشخص کنید. به جزء اینکه قصد دارید تلویزیون را در کدام اتاق قرار دهید، باید فضا را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که سایز مناسبی را انتخاب می‌کنید.

۲. به عرض پایه تلویزیون توجه کنید.

برای انتخاب و خرید بهترین سایز تلویزیون باید حتماً به عرض قرارگیری پایه‌های دستگاه بر روی میز کنسول توجه نمایید. سعی کنید تلویزیون کاملاً متناسب با میز تلویزیونتان باشد تا فضای منزل شما دچار نا منظمی نشود.

۳. فاصله دید را مشخص نمایید.

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باید در خرید و نصب تلویزیون تی سی ال به آن توجه نمود، مشخص نمودن فاصله دید دستگاه است. طبق تحقیقات علمی، نمایشگر تلویزیون به صورت نرمال باید 30 درجه از میدان دید شما را در بر بگیرد. این یعنی شما می‌توانید اندازه ی مناسب صفحه نمایش را با اندازه‌گیری فاصله بین مبلمان و مکان انتخاب شده برای تلویزیون، حساب نمایید.

برای به دست آوردن میزان فاصله ی دید می‌توانید فاصله مبلمان خود رابا واحد اینچ در عدد 0.625 ضرب کنید و عدد مورد نظر را به دست بیاورید؛ بنابراین اگر می‌خواهید تلویزیون خود را حدود 80 اینچ یا حدود 2 متر از محل نشستن خود روی دیوار نصب کنید، یک تلویزیون 50 اینچی اندازه تلویزیون نرمال برای شما به حساب می‌آید.

image002 - چگونه بهترین سایز تلویزیون را برای خانه بخریم؟

4. میزان کیفیت دستگاه را در نظر بگیرید.

همان‌طور که می‌دانید میزان بودجه یکی از مواردی است که در خرید تلویزیون بسیار مؤثر است. باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشیدکه صرفاً به علت این که تلویزیون سایزبزرگ‌تری داشته باشد، به این معنی نیست که گزینه ی بهتری برای خرید تلویزیون است.

اگر شما تلویزیونی با صفحه نمایش بزرگ می‌خواهید؛ اما بودجه ی زیادی ندارید، باید بدانید در چنین وضعیتی کیفیت تصویر خوبی را دریافت نخواهید کرد. اگر به کیفیت دستگاه اهمیت می‌دهید ما به شما انتخاب تلویزیونی با صفحه نمایش کوچک‌تر با کیفیت تصویر و صدای با کیفیت بالا را پیشنهاد می‌کنیم.

5- در انتخاب سایز تلویزیون زیاده‌روی نکنید.

قطعاً خرید تلویزیون با سایز بزرگ‌تر برای شما خیلی جذاب‌تر از خرید تلویزیون با سایز کوچک است؛ اما صرفاً این کار به معنای انتخاب بهترین گزینه نیست. به این موضوع باید توجه داشته باشید که تلویزیون‌ها هرسالهبزرگ‌تر می‌شوند، بنابراین در فصل آینده مدل تلویزیون شما قدیمی به نظر می‌رسد و قطعاًبزرگ‌ترین اندازه ی تلویزیون ممکن است برای فضای شما گزینه ی مناسبی نباشد. در حالی که بعضی از فضاها به یک تلویزیون ۶۴ اینچی یا بزرگ‌تر نیاز دارند، بعضی دیگر از فضاها به دلیل کوچک بودن نیاز به تلویزیون بزرگ ندارند؛ زیرا هنگامیکه به تلویزیون‌هایی با سایز خیلی بزرگ نزدیک هستید، پیکسل‌های آن می‌توانند قابل مشاهده باشند؛ زیرا قرار است از فاصله دورتری دیده شوند.

image003 - چگونه بهترین سایز تلویزیون را برای خانه بخریم؟

به طور نرمال چقدر باید از صفحه نمایش فاصله داشته باشیم؟

اندازه استاندارد تلویزیونفاصله نرمال از تلویزیون
۴۳اینچ۱.۵تا ۲ متر
۵۰تا ۵۵ اینچ۲تا ۲.۵ متر
۶۰تا ۶۵ اینچ۲.۵تا ۳ متر
۷۰تا ۷۵ اینچ۳تا ۳.۲ متر
۸۰تا ۸۵ اینچ۳.۲تا ۳.۵ متر

جدول بالا یک راهنمای کلی و جامع است که به شما کمک می‌کند تا مشخص کنید بهتر است تلویزیون خود را با توجه به سایزش، در چه فاصله‌ای قرار بگیرد.همچنین باید به این موضوع نیز اشاره کرد که شمامی‌توانید تلویزیون خود را دورتر از میزان گفته شده در جدول بالا نصب کنید، اما نصب نزدیک‌تر تلویزیون می‌تواند کیفیت تصویر و سلامتی چشم شما را به خطر بیندازد.

جمع بندی:

در انتهای مطلب باید این موضوع را در نظر گرفت که لازمه ی یک استراحت خوب، تماشاکردن یک سریال خوب در یک تلویزیون فوق‌العاده است. قطعاً برای خرید تلویزیون مناسب شما باید تلویزیونی را انتخاب کنید که از نظر اندازه و کیفیت برای شما مناسب باشد، بدون اینکه فضا و محیط را تحت تأثیر منفی قرار دهد. در اینجا ما قصد داشتیم به معرفی فاکتورهای مهم در انتخاب سایز تلویزیون بپردازیم. همچنین شما می‌توانیدمناسب‌ترین تلویزیون را از نظر اندازه و قیمت از فروشگاه اینترنتی انتخاب سنتر که یک فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی معتبراست، خریداری نمایید.