• امروز : یکشنبه - ۱۳ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 3 March - 2024

چگونه می‌توانم اتاق نشیمن کوچک خود را بزرگ جلوه دهم؟

  • ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸
چگونه می‌توانم اتاق نشیمن کوچک خود را بزرگ جلوه دهم؟

چگونه می‌توانم اتاق نشیمن کوچک خود را بزرگ جلوه دهم؟

در دنیای امروز با وجود زندگی شهری، افزایش جمعیت و گرانی مسکن، افراد بیشتر به دنبال خانه‌های کوچک و نقلی هستند تا بتوانند زندگی با آرامش و رفاه داشته باشند. از آنجایی که متراژ منازل هرروز کوچک و کوچک‌تر می‌شود ممکنه است برای افرادی که علاقه به مهمانی و ایجاد حس آرامش دارند ولی اتاق نشیمنشان کوچک و بهم ریخته به نظر می‌رسد این سوال پیش آید که چگونه می‌توانم اتاق نشیمن خود را بزرگ جلوه دهم؟ و به دنبال راهکار‌های بزرگتر نشان دادن آن باشند. حال ما در این مطلب می خواهیم روش‌هایی را که باعث بزرگ جلوه دادن فضاهای کوچک می‌شوند را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

اتاق نشیمن کوچک را چگونه بزرگ نشان دهیم؟

اگر شماهم جز آن دسته از افراد هستید که اندازه اتاق نشیمن شما کوچک است و از آن ناراضی هستید باید روش‌هایی را در دکوراسیون و یا چیدمان منزلتان رعایت کنید تا بتوانید فضای کوچکتان را بزرگتر جلوه دهید. نکاتی برای بزرگ‌تر جلوه دادن فضای اتاق نشیمن مانند استفاده کردن از آینه‌های بزرگ، استفاده نکردن از رنگ‌های تیره، کمتر استفاده کردن از طرح‌های شلوغ و… وجود دارد که در ادامه به طور کامل و مفصل به هریک از این نکات خواهیم پرداخت:

از رنگ‌های تیره در دکوراسیون کمتر استفاده کنید

در فضا‌های کوچک می‌توانید از تنوع رنگی و رنگ‌های خاص و شاد استفاده نمایید و نقطه کانونی ویژه را در اتاق نشیمن یا هر فضای کوچک دیگر ایجاد نمایید. همانطور که می‌دانید رنگ های تیره و تاریک باعث می‌شود تا فضا کوچکتر بنظر برسد و یک حس غم و ناراحتی را منتقل کند. برای همین بهتر است برای دیوار‌ها از رنگ‌های خنثی یا روشن استفاده کنید تا بعد از استفاده از این رنگ‌های زیبا متوجه تفاوت آن‌ شوید. در صورتی که برروی دیوار‌هایتان رنگ روشن یا خنثی زدید برای ایجاد نقطه کانونی می‌توانید از یک یا چند رنگ خاص و متمایز برای تابلو‌های روی دیوار، کوسن‌ها، مبلمان و یا دیگر وسایل استفاده نمایید. همچنین برای خرید پرده‌های خود در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف می توانید به سایت پردکور مراجعه کنید.

نور عنصر کلیدی در بزرگ جلوه دادن فضای

کمبود روشنایی هم مانند رنگ تیره در دکوراسیون فضا‌های کوچک بسیار تاثیر گذار می‌باشد و نور کم می‌تواند محیط مورد نظر را به شدت ناراحت کننده ، تنگ و کوچک نشان دهد پس برای جلوگیری از ایجاد چنین فضایی بر روی نور کافی اتاق نشیمن خود کار کنید و آن‌ را تامین نمایید تا اتاق نشیمنتان تا حد امکان روشن شود. در کل حضور نور طبیعی در داخل اتاق فضای شما را دلبازتر خواهد کرد اگر از پنجره‌های بزرگ و قدی استفاده کنید. همچنین استفاده از نور‌هایی که زمینی هستند و از کف اتاق به سمت دیوار‌ها تابیده می‌شوند علاوه بر زیبایی محیط باعث می‌شود تا نورطبیعی در اتاق بازتاب شود.

نقش مهم پرده در بزرگی فضا

پرده از زمان‌های دور تا به امروز یکی از لوازم مهم در دکوراسیون منازل بوده که اکثر افراد در انتخاب و خرید آن‌ها نهایت سلیقه را به خرج می‌دهند. در انتخاب پرده برای فضا‌های کوچک باید به مواردی توجه کنید که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

کوچک یا بزرگ بودن پنجره

قبل از انتخاب و خرید پرده باید به مدل پنجره اتاق نشیمن خود توجه نمایید و متناسب با آن و مقدار نوری که می‌خواهید وارد اتاق شود مدل پرده خود را انتخاب نمایید. برای پنجره‌های بزرگ یا قدی بهتر است از پرده‌های بلند و نازک مانند پرده پانچی یا پرده پارچه‌ای استفاده کنید و همچنین برای وارد شدن روشنایی به درون اتاق می‌توانید پارچه پرده را از تور یا حریر انتخاب نمایید. برای پنجره‌های کوچک هم می‌توانید پرده شید یا زبرا خریداری و نصب کنید.

سبک دکوراسیون اتاق نشیمن

سبک دکوراسیون در انتخاب رنگ و مدل لوازم منزل بسیار تاثیر گذار است بنابراین برای سبک‌های‌ کلاسیک که بیشتر به دنبال طرح‌های شلوغ و پر هستند بهتر است از پرده کلاسیک استفاده کنید .همچنین برای محیط‌هایی که سبک دکوراسیونشان مینیمال می‌باشد استفاده از پرده رومن که در عین سادگی و جمع و جور بودن، مدل‌های زیادی دارد بهترین گزینه می‌باشد.

روشنایی یا تاریکی محیط

اگر شما جز آن دسته از افرادید که به دنبال روشنایی یا نور نیستند باید برای جلوگیری از ورود نور به داخل فضای اتاقتان از پرده‌هایی که جلوی نور را کامل می‌گیرند و یا جنسشان ضخیم است استفاده نمایید.

نوع پرده بالارو باشد یا کنار رو

انتخاب اینکه پرده شما بالارو باشد یا کنار رو بستگی به سلیقه شما دارد حال اگر به دنبال پرده‌های بالارو هستید پیشنهاد ما به شما پرده‌هایی چون شید، رومن، زبرا می‌باشد که تقریبا بسته به نوع پارچه استفاده شده در هنگام تولید آن‌ها، ورود نور به داخل اتاق نشیمن را محدود می‌کنند ولی برای پرده‌های کناررو می‌توانید از پرده‌‌های پانچی، آماده و یا پارچه‌ای که جنسشان را می‌توان نازک و حریر انتخاب کرد انتخاب نمایید.

از مبلمان و میز‌های بزرگ دوری کنید

امروزه به جای استفاده از مبلمانی به فرم L و یا میز ناهارخوری بزرگ می‌توانید مبل‌های چند منظوره و کاناپه‌‌ خریداری نمایید و به وسیله آن‌ها تا حد امکان از فضای کوچک منزل نهایت استفاده را ببرد. این مدل کاناپه‌‌ها یا مبل‌هایی که فضای خالی برای قرار دادن وسایل غیر ضروری دارند یا ایده‌های خلاقانه‌ای را با خود به همراه دارند مانند مبل‌های تختخوابشو برای مواقعی که مهمان در خانه دارید بسیار مناسب می‌باشند.

چیزی که در اتاق‌های نشیمن زیاد به چشم می‌خورد میز عسلی‌ها هستند که کاربرد بسیار خوبی دارند ولی بعضی مواقع در محیط و اتاق نشیمن‌های کوچک نیازی به وجودشان احساس نمی‌شود درنتیجه حذف آن‌ها یا خریداری از آن نوع که درون هم جای می‌گیرند به دلباز شدن و بزرگتر نشان دادن فضا کمک می‌کند.

آینه‌ها به فضا عمق می‌دهند

همانطور که می دانید از زمان‌های گذشته برای بزرگتر نشان دادن اجسام یا اشیا از نوعی آینه استفاده می‌کردند حال استفاده از آینه‌ها که با عمق دادن به فضای مورد نظر باعث افزوده شدن به فضای محیط و بزرگتر دیده شدن آن کمک می‌کند بسیار توصیه می‌شود. بنابراین با استفاده از آینه‌های بزرگ و دکوراتیو علاوه بر دلباز کردن محیطتان بر زیبایی آن بیافزایید.

از گیاهان استفاده نمایید

دسته گل‌های رنگارنگ و گیاهان جز ترفند‌ها و راهکار‌هایی هستند که به بزرگتر نشان دادن منزل کمک می‌کنند همچنین فضا را مطبوع کرده، به زندگیتان روشنایی می‌بخشد و با استفاده از خطای دید، محیط خانه را بزرگتر نشان دهند.

سخن نهایی

ما در مطلب فوق سعی کردیم تا با استفاده از چند ترفند و راهکار کوچک و کم هزینه در هنگام چینش و طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن خود بتوانید فضای کوچک را بزرگ جلوه دهید و نهایت لذت و آرامش را در آن محیط کوچک تجربه کنید.

آدرس سایت: https://pardecore.com/

شماره تلفن:

 09203030125

09121460960

021-88903461

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=185881

برچسب ها

ثبت دیدگاه

  1. ممنون از مطالب مفیدتون

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.