چگونه یک سرویس بهداشتی زیبا و شیک داشته باشید؟
چگونه یک سرویس بهداشتی زیبا و شیک داشته باشید؟

امروزه سرویس بهداشتی در خانه تنها جنبه کاربردی ندارد؛ بلکه به عنوان یکی از فاکتورهای مکمل دکوراسیون نیز به شمار می‌رود. بسیاری از افراد علاقه دارند تا یک سرویس بهداشتی زیبا و شیک داشته باشند تا از این طریق، بتوانند فضای دکوراسیون خانه خود را تکمیل کنند. برای این منظور لازم است به برخی نکات […]

امروزه سرویس بهداشتی در خانه تنها جنبه کاربردی ندارد؛ بلکه به عنوان یکی از فاکتورهای مکمل دکوراسیون نیز به شمار می‌رود. بسیاری از افراد علاقه دارند تا یک سرویس بهداشتی زیبا و شیک داشته باشند تا از این طریق، بتوانند فضای دکوراسیون خانه خود را تکمیل کنند. برای این منظور لازم است به برخی نکات مانند شیر دستشویی مناسب، ترکیب رنگ، آینه ، لوازم و… توجه داشته باشید.

شیر دستشویی مناسب انتخاب کنید.

همان‌طور که می‌دانید یکی از تجهیزات بسیار مهم در سرویس‌های بهداشتی، شیر توالت است. شیرآلات دستشویی در حال حاضر در انواعی از طرح‌، مدل‌ و رنگ‌ تولید و به بازار مصرف ارائه می‌گردد. قیمت شیر دستشویی نیز از قیمت شیر اهرمی توالت ارزان تا لوکس تنوع دارد و برای انواع بودجه ها قابل دستیابی است. البته قیمت شیر اهرمی توالت نسبت به انواع کلاسیک گستردگی بیشتری دارد چرا که رایج تر و با کیفیت تر است و تولیدکنندگان بیشتری به تولید آن می پردازند. لازم است در هنگام انتخاب و خرید شیر دستشویی به برخی نکات توجه داشته باشید. از جمله این نکات می‌توان به زیبایی، کیفیت، طرح، رنگ، جنس استاندارد و گارانتی آن اشاره کرد.

شیر توالت یا شیر مخلوط توالت، علاوه بر جنبه کاربردی، در دکوراسیون سرویس حمام و دستشویی نیز تأثیر زیادی دارد. هر یک از مدل های مختلف شیر دستشویی با توجه به قابلیت های خاص خود، برای کاربرد منحصر به فردی مناسب تر است. شیر توالت ممکن است از نوع اهرمی و یا کلاسیک باشد. دما و فشار جریان آب در شیر اهرمی توالت به وسیله یک دسته اهرمی کنترل می شود که نسبت به کنترل آب به واسطه دسته های پیچی در مدل های کلاسیک، سهولت بیشتری دارد. قیمت شیر اهرمی توالت نیز نسبت به قیمت شیر دستشویی با دستگیره های پیچی تنوع بیشتری دارد. شیرآلات دستشویی ممکن است بر روی دیوار و یا در داخل دیوار نصب شوند. شیر توالت توکار که ساز و کار آن داخل دیوار قرار می گیرد، ظاهری خلوت و بسیار مدرن به فضای دستشویی می بخشد.

images 1658663184 - چگونه یک سرویس بهداشتی زیبا و شیک داشته باشید؟

در خرید شیرآلات به چه نکاتی توجه کنید؟

معمولاً اولین نکته ای که در زمان خرید شیرآلات در نظر گرفته می شود زیبایی آن است که سلیقه هر فرد آن را تعیین می کند. علاوه‌ بر عامل زیبایی، کارایی و کیفیت شیرآلات نکته بسیار مهمی است که بدون آن ها زیبایی معنای چندانی ندارد.  شیر توالت شما باید با دکوراسیون سرویس بهداشتی‌تان نیز هماهنگی و تطابق داشته باشد. از آنجا که تعداد زیادی برند تولیدکننده شیرآلات ساختمانی و بهداشتی وجود دارد و قیمت شیرآلات بسیار متنوع است، حتماً می توانید شیرآلات مورد نظر خود را خریداری نمایید.

دامنه قیمت شیرآلات از قیمت شیر آلات ارزان تا لوکس را شامل می شود. بیشتر افراد هنگام خرید شیر آلات بهداشتی، تنها به برند وقیمت شیرآلات توجه دارند. در حالی که مواردی مانند جنس، کیفیت و گارانتی در نظر گرفته نمی شوند. کیفیت شیرآلات لزوماً با مشاهده ظاهر و یا سبک سنگین کردن شیرآلات قابل تشخیص نیست. بر خلاف باور عمومی، شیرآلات سبک نیز ممکن است با کیفیت باشند. وزن شیرآلات نشان دهنده میزان مواد اولیه به کار رفته در تولید شیر و عامل مهمی در تعیین قیمت شیرآلات است؛ اما سنگین بودن شیرآلات نشان دهنده کیفیت بالا نیست. بلکه استاندارد بودن مواد اولیه مهمترین عامل در تعیین کیفیتشیرآلات است.

آینه مناسب

همان‌طور که می‌دانید در مبحث دکوراسیون داخلی، آینه یکی از مهم‌ترین و پرریزه کاری ترین آیتم ها است. آینه می‌توانند نقش بسیار مؤثری در وسیع‌تر نشان‌دادن یک فضا داشته باشد. علاوه بر این، فرم و مدل آینه می تواند نقش مهمی در فضاسازیی بازی کند و دکوراسیونی مینیمال، لوکس، پر جزییات و… را ایجاد کند. لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که یک سرویس بهداشتی زیبا و شیک باید آینه‌ مناسبی هم داشته باشد.

images 1658661242 - چگونه یک سرویس بهداشتی زیبا و شیک داشته باشید؟

یکی از نکات بسیار مهم در هنگام انتخاب آینه، اندازه آن‌ است. آینه سرویس بهداشتی باید ابعاد و اندازه متناسبی با فضای سرویس بهداشتی داشته باشد. علاوه بر این، جنس آینه نیز باید با کیفیت باشد؛ چرا که فضای سرویس بهداشتی و حمام رطوبت بالایی دارد و ممکن است باعث پوسیدگی و زنگ زدگی آینه هایی با قاب بی کیفیت شود. فرم آینه (مربعی یا دایره) نیز باید با توجه به عناصر کلی طراحی دکوراسیون منزل شما انتخاب شود. البته که فراموش نکنید یک کابینت دیواری دارای آینه می تواند هم در نظم دهی به سرویس بهداشتی شما و هم در تکمیل دکوراسیون مورد نظر موثر باشد.

تناسب رنگ

همان‌طور که می‌دانید یکی از فاکتورهای بسیار مهم در دکوراسیون داخلی، تناسب و هماهنگی رنگ است. ترکیب رنگی در سرویس بهداشتی و حمام به واسطه رنگ کاشی ها، شیرآلات، اتصالاتی مانند جاحوله ای، رنگ دیوار ها و … ایجاد می شود. هارمونی رنگ متناسب دکوراسیون شما را تکمیل خواهد کرد. بسیاری از افراد، رنگ‌های روشن را برای سرویس بهداشتی خود انتخاب می‌کنند؛ چراکه در این‌ صورت فضای دستشویی بزرگ‌تر به‌ نظر خواهد رسید.

images 1658661281 - چگونه یک سرویس بهداشتی زیبا و شیک داشته باشید؟

لوازم و اتصالات مناسب

وجود برخی از لوازم و تجهیزات باعث می‌شود تا شما بتوانید سرویس بهداشتی خود را به‌ خوبی تزیین کنید. برای این منظور می‌توانید از جاحوله‌ ای های جذاب و متفاوت، چراغ های منحصر به فرد و یا طبقه بندی های خاص کمک بگیرید. در صورت جادار بودن سرویس بهداشتی می توانید از گلدان، جا شمعی و… نیز جهت ایجاد فضای مورد نظر خود بهره ببرید.

شیرآلات کاویان؛ تولیدکننده انواع شیرآلات بهداشتی

در صورتی که به دنبال خرید شیر دستشویی هستید و طرح خاص و انحصاری برای شما اهمیت دارد، حتماً به فروشگاه اینترنتی شیرآلات کاویان سری بزنید. شرکت کاویان هم افزا طراح و تولیدکننده شیرآلات خاص و جذاب با تنوع قیمتی بالا از شیرآلات ارزان تا شیرآلات لوکس است. همچنین، این وبسایت مرجع اطلاعات کاربردی بسیاری در زمینه راهنمای خرید شیرآلات از شیر روشویی، شیر توالت، شیر حمام تا شیر ظرفشویی ارائه می دهد که می تواند در تصمیم گیری شما هنگام خرید شیرآلات بسیار موثر باشد.