چین: آمریکا راهزن اقتصادی شماره یک جهان است
چین: آمریکا راهزن اقتصادی شماره یک جهان است

به گزارش ایسنا، هوا چونینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در صفحه توییترش درباره سیاست‌های تحریمی آمریکا در قبال کشورهای دیگر از جمله ایران نوشت: برداشتن کلاه جهان با تسهیل کمی(QE).  مسدودسازی ذخایر تبادل ارزی ایران. توقیف کردن دارایی‌های افغانستان. بلوکه کردن ۳۰۰ میلیارد دلار از ذخایر طلا و ذخایر تبادلات ارزی و دارایی‌های نهادها […]

به گزارش ایسنا، هوا چونینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در صفحه توییترش درباره سیاست‌های تحریمی آمریکا در قبال کشورهای دیگر از جمله ایران نوشت: برداشتن کلاه جهان با تسهیل کمی(QE).  مسدودسازی ذخایر تبادل ارزی ایران. توقیف کردن دارایی‌های افغانستان. بلوکه کردن ۳۰۰ میلیارد دلار از ذخایر طلا و ذخایر تبادلات ارزی و دارایی‌های نهادها و افراد آن در خارج از کشور. مطمئنا این موارد کافی هستند برای این که آمریکا را تبدیل به راهزن اقتصادی شماره یک جهان کند؟

اظهارات چونینگ در پی این مطرح می‌شود که مذاکرات احیای توافق هسته‌ای که در ازای محدودسازی برنامه هسته‌ای ایران موجب لغو تحریم‌های آمریکا و آزادسازی پول‌های بلوکه شده  ایران در خارج از کشور خواهد شد، فعلا و تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

واشنگتن اخیرا به دلیل حمله روسیه به اوکرایت تحریم‌های اقتصادی متعددی بر آن اعمال و بخش عظیمی از اموال‌ آن در بانک‌های خارجی را مسدود کرده است.

انتهای پیام

منبع