ژاپن نیازمند سرمایه گذاری عظیم در تولید باتری خودروهای برقی
ژاپن نیازمند سرمایه گذاری عظیم در تولید باتری خودروهای برقی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در همین راستا وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن اعلام کرد یک هیات تخصصی را مسئول تدوین استراتژی باتری قرار داده و همچنین تصمیم دارد تا ۲۰۳۰ میلادی ۳۰ هزار کارگر ماهر برای زنجیره تولید باتری تربیت کند. استراتژی مذکور نقش مهمی در قدرت بخشی دوباره صنعت […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در همین راستا وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن اعلام کرد یک هیات تخصصی را مسئول تدوین استراتژی باتری قرار داده و همچنین تصمیم دارد تا ۲۰۳۰ میلادی ۳۰ هزار کارگر ماهر برای زنجیره تولید باتری تربیت کند. استراتژی مذکور نقش مهمی در قدرت بخشی دوباره صنعت تولید باتری این کشور دارد.
این درحالی است که شرکت های رقیب در چین و کره جنوبی که با پشتیبانی دولت هایشان سهم خود از بازار باتری های لیتیوم یونی را گسترش داده و سهم ژاپن را از بازار در اختیار گرفته اند.
یاسوتوشی نیشیمورا وزیر صنعت این کشور در پایان اجلاس هیات خواستار همکاری بخش خصوصی شد و گفت: دولت در این زمینه پیشرو است و تمام توان خود را برای دستیابی به اهداف استراتژی به کار می گیرد اما ما نمی توانیم بدون همکاری بخش خصوصی به این مهم دست یابیم.
این هیات اهدافی برای ظرفیت تولید خودروی برقی در داخل و باتری با قابلیت ذخیره انژری تا ۱۵۰ گیگاوات ساعت تا۲۰۳۰ میلادی تعیین کرده است. همچنین هیات مذکور خواستار تجاری سازی کامل تمام باتری های جامد تا ۲۰۳۰ میلادی شد.
به گفته وزارت صنعت ژاپن، پشتیبانی دولت از شرکت های ژاپنی برای خرید مواد معدنی به کار رفته در باتری ها و تقویت همکاری با کشورهایی غنی از مواد معدنی مورد نیاز مانند استرالیا و آمریکای جنوبی گسترش می یابد.
دولت ژاپن برای تولید باتری هایی با قدرت ۶۰۰ گیگاوات ساعت تا ۲۰۳۰ میلادی نیازمند ۳۸۰ هزارتن لیتیوم، ۳۱۰ هزارتن نیکل، ۶۰ هزارتن کبالت، ۶۰۰ هزارتن گرافیت و ۵۰ هزارتن منگنز است.
پیش بینی می شود تقاضا برای مواد معدنی مانند نیکل، لیتیوم و کبالت در دهه های آینده به شدت رشد کند زیرا برای ایجاد فناوری های حافظ محیط زیست بسیار حیاتی هستند.