کاتو: ژاپن خواهان گسترش روابط دوجانبه با ایران است
کاتو: ژاپن خواهان گسترش روابط دوجانبه با ایران است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «ماینیچی ژاپن»، «کاتسونوبو کاتو» سخنگوی ارشد دولت ژاپن روز دوشنبه در واکنش به پیروزی سیدابراهیم رییسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران اظهار کرد که توکیو قصد دارد روابط دوجانبه با ایران را گسترش بدهد. سخنگوی ارشد دولت ژاپن که در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت در ادامه افزود: […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «ماینیچی ژاپن»، «کاتسونوبو کاتو» سخنگوی ارشد دولت ژاپن روز دوشنبه در واکنش به پیروزی سیدابراهیم رییسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران اظهار کرد که توکیو قصد دارد روابط دوجانبه با ایران را گسترش بدهد.

سخنگوی ارشد دولت ژاپن که در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت در ادامه افزود: ما هم اکنون روابط دوستانه‌ای با ایران داریم و خواستار گسترش روابط دوجانبه با ایران هستیم.

وی همچنین ضمن ابراز امیدواری مبنی بر اینکه ایران با اقدامات رئیس جمهور جدید به برقراری ثبات در خاورمیانه کمک کند، گفت: ما امیدواریم که ایران نقشی سازنده در کاهش تنش‌ها در خاورمیانه و تثبیت اوضاع در زمان رئیس جمهور منتخب، رئیسی داشته باشد.

کاتو با اشاره به اینکه ۹۰ درصد از نفت خام مورد نیاز ژاپن از خاورمیانه تامین می‌شود، عنوان داشت: صلح و ثبات در خارومیانه اهمیت ویژه ای برای ژاپن دارد.