کاخ سفید: انتخابات سنا تاریخی بود
کاخ سفید: انتخابات سنا تاریخی بود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، کاخ سفید پیروزی دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای کنگره را تاریخی توصیف کرد. کاخ سفید امروز یکشنبه و پس از پیروزی دوباره دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای کنگره و باقی ماندن کنترل سنا در اختیار این حزب اعلام کرد که آنچه در […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، کاخ سفید پیروزی دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای کنگره را تاریخی توصیف کرد.
کاخ سفید امروز یکشنبه و پس از پیروزی دوباره دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای کنگره و باقی ماندن کنترل سنا در اختیار این حزب اعلام کرد که آنچه در انتخابات سنا رخ داد تاریخی است.
در بیانیه کاخ سفید آمده است: ما همچنان منتظر نتایج نهایی مجلس نمایندگان هستیم.
در جریان انتخابات میان دوره ای کنگره، سناتور دموکرات «کاترین کورتز ماستو» در ایالت نوادا، «آدام لاکسالت» جمهوری‌خواه را شکست داد. با پیروزی کاترین کورتز، دموکرات‌ها هم‌اکنون ۵۰ صندلی در سنا در اختیار دارند و موفق شدند اکثریت خود در سنا را حفظ کنند. انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا هر ۲ سال یک بار برگزار می‌شود، اما زمانی که با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شود، هم زمان نباشد، اهمیت ویژه ای پیدا می‌کند.