کاربردهای لامپ هالوژن چیست؟
کاربردهای لامپ هالوژن چیست؟

در این مقاله میخواهیم به بررسی لامپ ال ای دی ، لامپ هالوژن و چراغ خیابانی بپردازیم. مزایای استفاده از لامپ ال ای دی ای ای دی ها در لامپ ها و وسایل برای کاربردهای روشنایی عمومی گنجانده شده اند. ای ای دی ها با اندازه کوچک، فرصت های طراحی منحصر به فردی را ارائه […]

در این مقاله میخواهیم به بررسی لامپ ال ای دی ، لامپ هالوژن و چراغ خیابانی بپردازیم.

مزایای استفاده از لامپ ال ای دی

ای ای دی ها در لامپ ها و وسایل برای کاربردهای روشنایی عمومی گنجانده شده اند. ای ای دی ها با اندازه کوچک، فرصت های طراحی منحصر به فردی را ارائه می دهند. برخی از محلول‌های لامپ ال‌ای‌دی ممکن است از نظر فیزیکی شبیه لامپ‌های آشنا باشند و بهتر با ظاهر لامپ‌های سنتی مطابقت داشته باشند. برخی از چراغ های ای ای دی ممکن است دارای ای ای دی هایی به عنوان منبع نور دائمی باشند. همچنین رویکردهای ترکیبی وجود دارد که در آنها از فرمت غیر سنتی «لامپ» یا منبع نور قابل تعویض استفاده می‌شود و به‌ویژه برای یک دستگاه منحصر به فرد طراحی شده است. ال ای دی ها فرصت فوق العاده ای برای نوآوری در فاکتورهای نورپردازی ارائه می دهند و نسبت به فناوری های روشنایی سنتی، کاربردهای وسیع تری دارند.

لامپ ال ای دی و گرما

ال ای دی ها از سینک های حرارتی برای جذب گرمای تولید شده توسط ال ای دی و پخش آن در محیط اطراف استفاده می کنند. این کار از داغ شدن بیش از حد و سوختن LED ها جلوگیری می کند. مدیریت حرارتی به طور کلی تنها مهم ترین عامل در عملکرد موفق یک LED در طول عمر آن است. هر چه دمای ال ای دی ها بیشتر باشد، نور سریع تر کاهش می یابد و عمر مفید آن کوتاه تر می شود.

محصولات LED از انواع طرح ها و پیکربندی های منحصر به فرد هیت سینک برای مدیریت گرما استفاده می کنند. امروزه پیشرفت در مواد به تولیدکنندگان اجازه داده است تا لامپ های LED را طراحی کنند که با شکل و اندازه لامپ های رشته ای سنتی مطابقت داشته باشد. صرف نظر از طراحی هیت سینک، تمام محصولات LED که ENERGY STAR را دریافت کرده اند، برای اطمینان از مدیریت صحیح گرما به گونه ای که خروجی نورنور ال ای دی از جهات مختلفی با رشته ای و فلورسنت متفاوت است. وقتی به خوبی طراحی شود، نور LED کارآمدتر، همه کاره تر است و دوام بیشتری دارد.

ای ای دی ها منابع نور “جهت دار” هستند، به این معنی که بر خلاف لامپ های رشته ای و CFL که نور و گرما را در همه جهات منتشر می کنند، نور را در یک جهت خاص ساطع می کنند. این بدان معناست که LED ها می توانند از نور و انرژی به طور موثرتری در بسیاری از کاربردها استفاده کنند. با این حال، این بدان معناست که برای تولید یک لامپ LED که نور را به هر جهت می‌تاباند، به مهندسی پیچیده‌ای نیاز است. تا پایان عمر نامی خود به درستی حفظ شود، آزمایش شده اند.

مزایای استفاده از  لامپ هالوژن

لامپ یا لامپ هالوژن نوعی لامپ رشته ای است که از گاز هالوژن به منظور افزایش بازده نور و عمر امتیازی استفاده می کند. آنها در مقایسه با لامپ های رشته ای معمولی به دلیل راندمان نسبتاً بالا، کیفیت نور و عمر با رتبه بالا شناخته شده اند.

لامپ هالوژن اولیه

تاریخچه اولیه لامپ هالوژن به موازات لامپ رشته ای است. استفاده از کلر برای جلوگیری از سیاه شدن لامپ در سال 1882 به ثبت رسید. در سال 1959، جنرال الکتریک یک لامپ هالوژن تجاری قابل دوام را با استفاده از ید به عنوان گاز هالوژن به ثبت رساند.

لامپ هالوژن چطورکار می کند؟

images 1673878243 1024x770 - کاربردهای لامپ هالوژن چیست؟

یک لامپ هالوژن مانند یک لامپ رشته ای عمل می کند، با یک استثنا قابل توجه: چرخه هالوژن. در یک لامپ رشته ای معمولی، تنگستن به آرامی از فیلامنت در حال سوختن تبخیر می شود. این باعث سیاه شدن لامپ می شود که باعث کاهش نور خروجی و کاهش عمر می شود.

فیلامنت سیاه شده

لامپ های هالوژن تا حد زیادی قادر به رفع این مشکل هستند زیرا گاز هالوژن با تنگستن تبخیر شده واکنش شیمیایی می دهد تا از چسبیدن آن به شیشه جلوگیری کند. مقداری تنگستن به فیلامنت بازگردانده می‌شود که باعث افزایش عمر نامی لامپ نیز می‌شود. از آنجایی که دمای مورد نیاز برای این واکنش بالاتر از یک لامپ رشته ای معمولی است، لامپ های هالوژن معمولاً باید با استفاده از کوارتز تولید شوند.

لامپ های هالوژن در کاربردهای مختلفی اعم از تجاری و مسکونی استفاده می شود. لامپ های هالوژن در چراغ های جلو خودرو، روشنایی زیر کابینت و چراغ های کار استفاده می شود. علاوه بر این، بازتابنده‌های هالوژن مانند لامپ‌های MR و PAR اغلب برای نوردهی مستقیم مانند نورافکن و نورافکن ترجیح داده می‌شوند. آنها همچنین به طور فزاینده ای به عنوان جایگزین کارآمدتری برای بازتابنده های رشته ای استفاده می شوند. شرایط زیادی وجود ندارد که نتوان از لامپ های هالوژن استفاده کرد، اما یک نقطه ضعف بالقوه گرمای تولید شده توسط لامپ های هالوژن است، به ویژه در مناطقی که هزینه های HVAC نگران کننده است.

مزایای استفاده از چراغ خیابانی

منبع نوری که بر روی ستون یا تیر چراغ یا در کنار جاده یا در میانه جهت تامین روشنایی نصب می شود، به عنوان روشنایی خیابان شناخته می شود. روشنایی خیابان در طول جاده برای داشتن حرکت ایمن، راحت، راحت و کارآمد تر وسایل نقلیه در شب مورد نیاز است. کاربردهای چراغ های خیابانی عبارتند از:

  • روشنایی خیابان برای افزایش یا افزایش ارزش اجتماعی خیابان مورد نیاز است.
  • روشنایی خیابان ها در کناره های جاده فراهم می شود تا ترافیک و موانع موجود در جاده به منظور ارتقای ایمنی و راحتی به وضوح قابل مشاهده باشد.
  • چراغ های خیابان نیز باعث جذابیت بیشتر خیابان می شود.
  • روشنایی خیابان سرعت ترافیک و شرایط جریان ترافیک را بهبود می بخشد.
images 1674114484 - کاربردهای لامپ هالوژن چیست؟

حال که با این موارد آشنا شدید، شما میتوانید برای دریافت خدمات و خریدن چراغ های خیابانی یا ال ای دی و دریافت خدمات بیشتر، به سایت barghnet.com مراجعه کنید. در این سایت خدمات و وسایل متفاوتی ارائه می شود که می توانید از آنها بهره ببرید.