کره جنوبی تسلا را ۲ میلیون دلار جریمه می کند
کره جنوبی تسلا را ۲ میلیون دلار جریمه می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کمیسیون تجارت عادلانه کره جنوبی(KFTC) اعلام کرد تسلا از سال ۲۰۱۹ میلادی تا همین اواخر در وب سایت خود درباره قابلیت خودروهایش برای طی مسافت با یک بار شارژ، مصرف سوخت کمتر در مقایسه با خودروهای بنزینی و همچنین عملکرد سوپرشارژرهایش اغراق کرده است. طبق بیانیه این […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کمیسیون تجارت عادلانه کره جنوبی(KFTC) اعلام کرد تسلا از سال ۲۰۱۹ میلادی تا همین اواخر در وب سایت خود درباره قابلیت خودروهایش برای طی مسافت با یک بار شارژ، مصرف سوخت کمتر در مقایسه با خودروهای بنزینی و همچنین عملکرد سوپرشارژرهایش اغراق کرده است.
طبق بیانیه این کمیسیون قابلیت طی مسافت خودروهای برقی تسلا به ازای هربار شارژ در آب و هوای سرد تا ۵۰ درصد نسبت آنچه که در تبلیغات آمده کمتر است.
در ۲۰۲۱ میلادی یک گروه حمایت از مصرف کننده کره جنوبی اعلام کرد مسافتی که خودروهای برقی تسلا در آب و هوای سرد طی می کنند ۴۰ درصد کمتر است زیرا در این شرایط باتری ها باید گرم شوند.
سال گذشته هم KFTC مرسدس بنز (خودروساز آلمانی) و زیرمجموعه آن در کره را ۲۰.۲ میلیارد ون برای تبلیغات اشتباه درباره انتشار گازهای گلخانه ای در خودروهای سواری جریمه کرده بود.