کرواسی ۱۴ فروند بالگرد به اوکراین ارسال می‌کند
کرواسی ۱۴ فروند بالگرد به اوکراین ارسال می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، دولت کرواسی در حال انجام مقدمات تحویل ۱۴ فروند بالگرد از جمله ۱۲ بالگرد از نوع MI-۸ MTV-۱ و ۲ فروند نوع MI-۸-T به اوکراین است. به گزارش روزنامه «Jutarnji List» کرواسی، آماده سازی بالگردهای مذکور در آشیانه‌ های محل استقرار انجام داده و تا ۱۰ […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، دولت کرواسی در حال انجام مقدمات تحویل ۱۴ فروند بالگرد از جمله ۱۲ بالگرد از نوع MI-۸ MTV-۱ و ۲ فروند نوع MI-۸-T به اوکراین است.
به گزارش روزنامه «Jutarnji List» کرواسی، آماده سازی بالگردهای مذکور در آشیانه‌ های محل استقرار انجام داده و تا ۱۰ روز دیگر ارسال خواهد کرد.
این بالگردها ابتدا به لهستان رفته و سپس به اوکراین ارسال خواهند شد.
در حالیکه دولت کرواسی حمایت نظامی خود از اوکراین را «مخفیانه» انجام می‌ دهد، «آندری پلنکوویچ» نخست‌ وزیر این کشور در نوامبر سال گذشته میلادی اعلام کرد که ۱۴ بالگرد به اوکراین ارسال خواهد کرد.
جمعه ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (۵ اسفند ۱۴۰۰) عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین آغاز شد.
عملیاتی که در حقیقت ریشه در سال ۲۰۱۴ و بحران کریمه داشت ولی برخلاف پیش بینی‌ ها وارد فاز فرسایشی شد. اکنون یک سال از آن زمان می‌ گذرد و اوکراین به صحنه نبرد روسیه و کشورهای غربی شده است.
آمریکا به همراه دیگر کشورهای غربی حدود ۱۲۰ میلیارد دلار کمک مالی و نظامی به اوکراین اختصاص داده اند و به نظر می‌ رسد با این کمک‌ ها نباید به زودی شاهد پایان جنگ اوکراین بود.