کسانی که شعار می‌دهند زنده‌باد مخالف من، دروغ می‌گویند
کسانی که شعار می‌دهند زنده‌باد مخالف من، دروغ می‌گویند

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز (جمعه) در نشستی با حضور اقشار مختلف مردم اظهار کرد: عمل به شعارها در گام دوم انقلاب ضرورت دارد، ساختن ایران بزرگترین مجاهدت برای تثبیت جایگاه جریان حق است. نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: هدف ما ساختن ایران قوی و پیشرفته است در […]

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری صبح امروز (جمعه) در نشستی با حضور اقشار مختلف مردم اظهار کرد: عمل به شعارها در گام دوم انقلاب ضرورت دارد، ساختن ایران بزرگترین مجاهدت برای تثبیت جایگاه جریان حق است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: هدف ما ساختن ایران قوی و پیشرفته است در این راستا پیوستگی عقلانیت، معنویت، آزادی، استقلال و عدالت ضروری است. عدم توجه به پیوستگی این عناصر، جامعه کاریکاتوری ایجاد می‌شود.

زاکانی گفت: من ۹ خط تلاش را دنبال کردم که کانون فعالیت‌های بنده در دولت اقدام و اصلاح خواهد بود.

وی افزود: دولت اگر اصلاح را از خود شروع نکند نمی‌تواند اقتصاد و اجتماع را اصلاح کند. دولت بنده به دنبال کارآمدی و خدمت از طریق تمرکززدایی و حکمرانی داده و دولت الکترونیک است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در راستای جهش تولید باید با فساد اقتصادی مقابله کرد و برای کارآمدی و خدمت باید با فساد اداری مقابله کرد.

زاکانی ادامه داد: اولویت ما اقتصاد، مدیریت، فرهنگ و اجتماع است. در راستای تحول فرهنگی باید برای تعلیم و تربیت درست گام برداریم.

وی اظهار داشت: اینترنت ارزان، امن و پرسرعت را در دستور کار داریم که کودک و نوجوان ما آسیب نبینند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: توسعه، سلامت، رفاه و نشاط اجتماعی خط تلاش دولت بنده است، در سلامت پیشگیری مقدم بر درمان است. ورزش همگانی، پهلوانی و همگانی برای ما اولویت دارد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس افزود: در راستای رفاه، تامین معیشت با عزت مردم را در دستور کار داریم که در این راستا بن‌کارت را تعریف کرده‌ایم.

وی ادامه داد: به ۴۰ میلیون نفر که خودرو ندارند سهمیه بنزین می‌دهیم، ۱۲ میلیون خانوار خودرو ندارند، ۶۰۰ هزار نفر در این کشور تا ۵۰ خودرو دارند.

زاکانی ادامه داد: ۵۰ درصد جامعه را آموزش برای اشتغال می‌دهیم. کار اولی‌ها را آموزش می‌دهیم و تا زمانی که کار پیدا کنند ماهانه ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق می‌دهیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: سالانه ۳۰۰ هزار مسکن حمایتی می‌سازیم ۱۵۰ هزار مسکن برای محرومین و ۱۵۰ هزار برای زوج‌های جوان. برای این منظور، ۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم قم گفت: ما در این راستا به جنگ اعتیاد می‌رویم. ۲.۸ میلیون نفر معتاد داریم که پیش بینی می‌شود به ۳.۵ میلیون نفر افزایش یابد، با کمک مردم تا پایان ۴ سال ریشه اعتیاد را خواهیم کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس افزود: تحکیم خانواده و جمعیت برای ما مهم است و موضوعیت دارد، در راستای تحکیم خانواده و افزایش جمعیت اقدامات اساسی انجام خواهیم داد، بیمه زنان خانه دار، زنان سرپرست خانواده و زوج‌های نابارور در این راستا برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: در راستای تحقق مردم سالاری دینی گام خواهیم برداشت. برای اعتلای مردم سالاری دینی در شهرستان‌ها بر مدار نخبگان بگونه‌ای برنامه ریزی می‌کنیم که شهرستان‌ها توسط نخبگان اداره شود.

وی با تاکید بر گسترش آزادی‌های مدنی و استیفای حقوق مردم گفت: نامه ۸ ماده‌ای امام خمینی در راستای الگوی خوبی است. برای حفظ حریم خصوصی مردم می‌جنگیم.

وی تاکید کرد: حق اعتراض برای مردم باید قانونی شود، در محل نماز جمعه یا هر جایی که به توافق برسیم باید اعتراضات انجام شود، هیات داوری مردمی هم برای بررسی اعتراضات مردم و دفاعیات مسئولین تشکیل خواهیم داد.

زاکانی گفت: صندوق‌های بازنشستگی ما رو به ورشکستگی هستند و علت آن رانت و فساد است.

وی ادامه داد: کسانی که شعار می‌دهند، زنده باد مخالف من، دروغ می‌گویند، ما در این راستا عمل می‌کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: حضور ما در رقابت انتخاباتی در راستای دفاع و صیانت از انقلاب است. در کشور بن بست نداریم، توجه به خلق ثروت و توزیع عادلانه آن ضروری است.

زاکانی ادامه داد: یکی از نکات مهم در مورد روابط خارجی، مسئله توجه به ایرانیان خارج از کشور است. در حال حاضر ۷ میلیون ایرانی خارج از کشور داریم که فرصت بی نظیری محسوب می‌شود. تجارب علمی و اقتصادی آنها و حضور پر دقت‌شان برای ما اهمیت دارد، لذا در تعامل متقابل با ایرانیان خارج از کشور کار خود را دنبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: همچنین شرایطی را فراهم می‌کنیم که ایرانیان خارج از کشور خود را متعلق به ایران بدانند و باور کنند که تنها نیستند بلکه مورد حمایت «دولت اقدام و اصلاح» هستند.