کمبود ۱۰۰ هزار پرستار واقعی نیست/ جزئیات سند جامع وزارت بهداشت
کمبود ۱۰۰ هزار پرستار واقعی نیست/ جزئیات سند جامع وزارت بهداشت

بهروز رحیمی، در گفتگو با خبرنگار مهر، به تدوین سند جامع نیروی انسانی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: تهیه این سند قریب به یک سال زمان برده و کاملاً کارشناسی شده است. وی افزود: تهیه این سند به شکل نقطه‌ای و محلی و مبتنی بر مأموریت‌ها و رسالت وزارت بهداشت در تأمین نیروی انسانی […]

بهروز رحیمی، در گفتگو با خبرنگار مهر، به تدوین سند جامع نیروی انسانی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: تهیه این سند قریب به یک سال زمان برده و کاملاً کارشناسی شده است.

وی افزود: تهیه این سند به شکل نقطه‌ای و محلی و مبتنی بر مأموریت‌ها و رسالت وزارت بهداشت در تأمین نیروی انسانی مورد نیاز، انجام شده است.

رحیمی تاکید کرد: بر اساس سند جامع نیروی انسانی وزارت بهداشت، روی عدد ۱۰۰ هزار نفر به جمع بندی رسیده ایم که شامل نیروی انسانی مورد نیاز برای پروژه‌های جدید نیز می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به جذب ۲۹ هزار نیروی انسانی تا پایان سال، می‌توان گفت که تاکنون ۳۰ درصد از نیاز وزارت بهداشت محقق شده است.

وی افزود: با یک برنامه ریزی خوب و مناسب و نگاه بهداشت محور، در طی یک دوره ۴ ساله، کمبود نیروی انسانی در وزارت بهداشت مرتفع خواهد شد.

رحیمی در واکنش به این سوال که گفته می‌شود فقط ۱۰۰ هزار کمبود پرستار داریم، گفت: شاخص‌ها در حوزه نیروی انسانی بر اساس سند جامع تهیه شده و متفاوت با آنچه است که سازمان نظام پرستاری عنوان کرده است.

وی افزود: نگاه سازمان صنفی پرستاران قابل احترام است، اما سند جامع بر اساس شاخص‌های معاونت‌های پرستاری و درمان وزارت بهداشت تدوین شده است.