کمک بیش از یک میلیارد دلاری بانک جهانی به ترکیه؛ سهم سوریه صفر
کمک بیش از یک میلیارد دلاری بانک جهانی به ترکیه؛ سهم سوریه صفر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، رئیس بانک جهانی از اختصاص کمک های نقدی به ترکیه در میانه بحران ناشی از زلزله مرگبار در این کشور خبر داد. «دیوید مالپاس» رئیس بانک جهانی در خصوص زلزله مرگبار در ترکیه اعلام کرد: ما در حال ارائه کمک فوری به این کشور هستیم. به گفته […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، رئیس بانک جهانی از اختصاص کمک های نقدی به ترکیه در میانه بحران ناشی از زلزله مرگبار در این کشور خبر داد.
«دیوید مالپاس» رئیس بانک جهانی در خصوص زلزله مرگبار در ترکیه اعلام کرد: ما در حال ارائه کمک فوری به این کشور هستیم. به گفته مالپاس، بانک جهانی همچنین آماده است تا برای ارزیابی سریع نیازهای میدانی فوری و ضروری زلزله زدگان اقدام کند.
رئیس بانک جهانی مبلغ کمک این نهاد بین المللی به ترکیه را ۱.۷۸ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت این کمک به منظور حمایت از تلاش‌های نجات و بازیابی پس از زلزله در ترکیه تخصیص می یابد.
در حالیکه سوریه هم همانند ترکیه با فاجعه ناشی از زلزله مرگبار اخیر دست و پنجه نرم می کند، اما در بیانیه رئیس بانک جهانی به ارائه کمک به این کشور هیچ اشاره ای نشده است.
بنا به اعلام رئیس جمهور ترکیه تا به امروز ۱۸ هزار و ۹۹۱ نفر بر اثر زلزله جان باخته و ۷۵ هزار و ۵۷۰ نفر هم زخمی شده‌اند.
لازم به ذکر است که زلزله هولناک و مرگبار دوشنبه گذشته در جنوب ترکیه و مناطقی از سوریه رخ داد که تاکنون شمار زیادی کشته و زخمی برجای گذاشته است.