کمک های دولت برای ارتقا تجهیزات امدادی هلال احمر کافی نیست
کمک های دولت برای ارتقا تجهیزات امدادی هلال احمر کافی نیست

به گزارش خبرنگار مهر، کریم همتی عصر امروز در اختتامیه جشنواره «رفیق خوشبخت ما» ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهید سلیمانی گفت: سازمان جوانان هلال احمر درگاه ورودی جمعیت هلال احمر به شمار می‌رود. هلال احمر در حوزه فعالیت‌های اجتماعی بسیار فعال این و از لحاظ نیروی کمی و کیفی نیز در وضعیت خوبی است. […]

به گزارش خبرنگار مهر، کریم همتی عصر امروز در اختتامیه جشنواره «رفیق خوشبخت ما» ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهید سلیمانی گفت: سازمان جوانان هلال احمر درگاه ورودی جمعیت هلال احمر به شمار می‌رود. هلال احمر در حوزه فعالیت‌های اجتماعی بسیار فعال این و از لحاظ نیروی کمی و کیفی نیز در وضعیت خوبی است.

رئیس جمعیت هلال احمر عنوان کرد: یکی از اصلی ترین فعالیت‌های جوانان و اعضای هلال احمر در موضوع کرونا بود که در نوروز سال گذشته بیش از ۲۱ میلیون نفر از هموطنان در جاده‌ها، مورد تب سنجی نیروهای هلال احمر قرار گرفتند. حضور در طرح شهید سلیمانی، خادمان حسینی و غیره نیز در دیگر اقدامات جوانان هلال در میدان مبارزه با کرونا است.

همتی ابراز داشت: برای نوروز امسال ‪نیز نظارت بر صد مبدا ورودی کشور به هلال احمر سپرده شده و این امر نیز از ۱۵ اسفند ماه آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر نیاز به تقویت تجهیزات دارد و حوادث اخیر بنیه امدادی هلال احمر را کاهش داده به علاوه به دلیل تحریم‌ها امکان تجدید آن‌ها هم نبوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: امسال کمک‌هایی از سوی دولت شد اما به حدی که در کشور ایجاد آرامش کند، نرسیده‌ایم و از مجلس درخواست کمک بودجه‌ای در این زمینه داریم.

همتی ابراز داشت: اردوگاه‌های ما در سال‌های گذشته به سمت تعطیلی رفته‌اند و انتظار داریم مجلس برای احیای این اردوگاه‌ها به ما کمک کند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۷ هزار خانه هلال نیز در کشور داشتیم، عنوان کرد: بر این اساس طرحی در سال جاری برای راه اندازی بیش از ۳۸ هزار خانه هلال را هدف گذاری کردیم و در سال ۹۹ نیز ۴ هزار خانه هلال را راه اندازی و ایجاد کردیم. با این حال از مجلس شورای اسلامی درخواست داریم که در فصل بودجه نسبت به ایجاد خانه هلال توجه داشته باشند.