کومیته تیمی مردان و کاتای تیمی زنان ایران فینالیست شدند
کومیته تیمی مردان و کاتای تیمی زنان ایران فینالیست شدند

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، چهارمین روز از مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۲ به میزبانی تاشکند ازبکستان با برگزاری رقابت‌های کاتای انفرادی و تیمی و کومیته تیمی پیگیری شد. در پایان نمایندگان کاراته ایران در کومیته تیمی آقایان و کاتای تیمی بانوان راهی دیدار فینال شدند […]

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، چهارمین روز از مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۲ به میزبانی تاشکند ازبکستان با برگزاری رقابت‌های کاتای انفرادی و تیمی و کومیته تیمی پیگیری شد. در پایان نمایندگان کاراته ایران در کومیته تیمی آقایان و کاتای تیمی بانوان راهی دیدار فینال شدند و ۲ مدال برنز در کاتای انفرادی کسب کردند تا کاروان اعزامی کاراته ایران با کسب ۶ مدال طلا، ۶ نقره، ۱۹ برنز و مجموع ۳۱ چشم به دو طلای تیمی در روز پایانی داشته باشد.در کومیته تیمی مردان تیم ایران در نخستین دیدار با ترکیب مهدی خدابخشی، اصغر آسیابری، صالح اباذری، سجاد گنج زاده و ذبیح الله پورشیب با نتیجه ۳ بر صفر از سد ترکمنستان گذشت.
در دور دوم ایران با ترکیب ذبیح الله پورشیب، بهمن عسگری، صالح اباذری، سجاد گنج زاده و مهدی خدابخشی با همین نتیجه ازبکستان را از پیش رو برداشت و در ادامه با ترکیب صالح اباذری، ذبیح الله پورشیب، بهمن عسگری، سجاد گنج زاده و مهدی خدابخشی با ۳ پیروزی و یک تساوی در پیکار با عربستان صاحب برتری شد و با صعود به دیدار نهایی فردا سه شنبه در روز پایانی برای کسب مدال طلا به مصاف قزاقستان می‌رود.در کاتای تیمی بانوان نیز تیم ایران با ترکیب الناز تقی پور، نجمه قاضی زاده و شادی جعفری زاده با امتیاز ۲۳.۸۸ در جایگاه اول گروه خود قرار گرفت و راهی فینال این مسابقات شد. ملی پوشان کاتا تیمی بانوان فردا برای کسب نشان طلا به روی تاتامی خواهند رفت.در کاتای تیمی آقایان تیم کشورمان با ترکیب میلاد فراز مهر، علی زند و ابوالفضل شهرجردی صاحب نشان برنز شد. این تیم دور نخست با امتیاز ۲۴.۴۸ در جایگاه دوم قرار گرفت و راهی دور دوم شد. کاتای تیمی ایران در دور دوم با امتیاز ۲۴.۷۲ در جایگاه دوم قرار گرفت تا راهی دیدار رده بندی شود و شانس خود را برای کسب مدال برنز امتحان کند. ایران در دیدار رده بندی با امتیاز ۲۵.۲۸ برابر تیم ماکائو با امتیاز ۲۳.۹۶ صاحب برتری شد تا مدال برنز را تصاحب کند.
فاطمه صادقی در کاتای انفرادی بانوان در دیدار رده بندی با امتیاز ۲۵.۴۸ مقابل «سوی سو» از ماکائو با امتیاز ۲۴.۰۸ صاحب برتری و نشان برنز آسیا شد. علی زند هم در کاتای انفرادی آقایان در دیدار رده بندی با امتیاز ۲۵.۱۴ برابر «مادی کاتشوی» از قزاقستان با امتیاز ۲۴.۸۰ به پیروزی رسید و برنز گرفت.
در کومیته تیمی بانوان، تیم ایران با ترکیب مبینا حیدری، لیلا برجعلی و مبینا کاویانی در دیدار نخست ۲ بر یک ازبکستان میزبان را شکست داد و در ادامه ۲ بر صفر نتیجه را به ژاپن واگذار کرد و با شکست ژاپن برابر ویتنام و عدم راهیابی این تیم به فینال، کمیته تیمی بانوان ایران از دور رقابت‌ها کنار رفت.فردا سه شنبه و در روز آخر مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۲، فینال‌های رده سنی بزرگسالان برگزار می‌شود.