کپسول باری کنار ایستگاه فضایی چین پهلو گرفت
کپسول باری کنار ایستگاه فضایی چین پهلو گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، به گفته مقامات فضایی چین، ۶.۵ ساعت پس از آنکه موشک لانگ مارچ۷ کپسول باری مذکور را از مرکز پرتاب ماهواره ونچانگ به فضا برد، محموله به مقصد خود رسید. کپسول تیانژ و۴ با ارتفاع ۱۰.۶ متر هزاران پوند ذخایر، سوخت و آزمایش های علمی را به […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، به گفته مقامات فضایی چین، ۶.۵ ساعت پس از آنکه موشک لانگ مارچ۷ کپسول باری مذکور را از مرکز پرتاب ماهواره ونچانگ به فضا برد، محموله به مقصد خود رسید.

کپسول تیانژ و۴ با ارتفاع ۱۰.۶ متر هزاران پوند ذخایر، سوخت و آزمایش های علمی را به ماژول تیان هه رساند. البته هم اکنون فضانوردی در این ماژول اقامت ندارد و هدف از انجام عملیات آماده سازی برای ماموریت سرنشین دار شنژ و۱۴ است.

در ماموریت شنژ و۱۴، سه فضانورد به ماژول ۱۶.۶ متری تیان هه فرستاده می شوند تا ۶ ماه در آنجا اقامت کنند. پیش بینی می شود ماموریت مذکور ماه آینده میلادی انجام شود اما تاریخ دقیق آن هنوز مشخص نیست.

تیان هه ماژول اصلی ایستگاه فضایی چین در مدار زمین است که تاکنون پذیرای فضانوردان عملیات های شنژ و۱۲ و شنژو ۱۳ و کپسول های باری تیانژ و۲، ۳ و ۴ بوده است.

منبع