گلایه پینگ پنگ باز ایران از بی توجهی فدراسیون به آیین نامه اشتباه
گلایه پینگ پنگ باز ایران از بی توجهی فدراسیون به آیین نامه اشتباه

آرمان حاجی‌ئی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انصراف از مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس روی میز بیان کرد: من در دور اول مسابقات ششم شدم اما نحوه محاسبه امتیازات ایراد داشت، به گونه‌ای که من در دوره دوم تنها ۲ درصد شانس این را داشتم تا بتوانم از نفر پنجم مسابقات پیش بیفتم از این […]

آرمان حاجی‌ئی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انصراف از مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس روی میز بیان کرد: من در دور اول مسابقات ششم شدم اما نحوه محاسبه امتیازات ایراد داشت، به گونه‌ای که من در دوره دوم تنها ۲ درصد شانس این را داشتم تا بتوانم از نفر پنجم مسابقات پیش بیفتم از این رو تصمیم گرفتم که از حضور در ادامه مسابقات انصراف دهم.

او ادامه داد:  ایراد آیین نامه این بود، کسی که در دور اول انتخابی مقام نخست را کسب کرد که امیرحسین هدایی بود به عضویت تیم ملی درآمد.  نفرات دوم تا نهم که ۸ نفر می‌شدند وارد مرحله دوم انتخاب شدند. نکته این است که در پایان دوره اول به نفر دوم تا نهم به ترتیب هشت تا یک امتیاز داده شد. به گونه‌ای که نیما عالمیان که نفر دوم بود، هشت امتیاز گرفت و من که نفره ششم بودم چهار امتیاز بدست آوردم.  در مرحله دوم هم هشت نفر را در دو گروه چهار نفره تقسیم کردند و اعلام کردند که نحوه امتیازدهی این گونه است که نفر اول تا چهارم به ترتیب چهار تا یک امتیاز کسب می‌کنند. ایراد اینجا بود که نیما عالمیان که در گروه ما حضور داشت با هشت امتیاز وارد مرحله دوم شد. اگر در گروه هم چهارم می‌شد یک امتیاز دریافت می‌کرد که مجموع امتیازاتش به عدد ۹ می‌رسید ولی من که با چهار امتیاز وارد مرحله دوم شدم، حتی اگر در مرحله گروهی اول هم می‌شدم، در نهایت چهار امتیاز می‌گرفتم و مجموع امتیازاتم به عدد  هشت می‌رسید. یعنی به هیچ شکلی امتیازات من از نیما عالمیان بالاتر نمی‌رفت و در واقع عملاً شانسی نداشتم. ما هم زمانی که دو دور مانده بود تا مرحله اول انتخابی به پایان برسد، متوجه این اشتباه محاسباتی شدیم و به فدراسیون هم اعلام کردیم و آن‌ها هم متوجه شدند اما از  آنجا که برخی بازیکنان که نفوذ بیشتری دارند به مرحله دوم راه یافته بودند، فدراسیون طرف آن‌ها را گرفت و اعلام کرد که طبق همین آیین نامه پیش می‌روند و آیین نامه را اصلاح نمی‌کنند.

او در مورد اینکه با رییس فدراسیون در این مورد صحبتی داشته‌اند یا خیر ، تصریح کرد: شبی که مرحله اول انتخابی به پایان رسید، من و حمیدرضا طاهرخانی به فدراسیون رفتیم تا با رئیس فدراسیون صحبت کنیم اما به ما گفت که شام نخورده و یک قرار کاری دارد و نمی‌تواند با ما صحبت کند. دو دقیقه هم برای ما وقت نگذاشت تا مشکلی که وجود داشت را با او مطرح کنیم. نکته جالب این است که سرمربی تیم ملی هم عنوان کرده است که ایراد از ما ورزشکاران است که چرا آیین نامه را قبلا نخوانده‌ایم تا متوجه ایرادات شویم. یعنی ما ورزشکاران وظیفه داشتیم که ایرادات آیین نامه را پیدا کنیم.

او در پایان گفت: جدا از اینکه ما با این آیین نامه مسابقات مهمی را از دست دادیم، برای مسابقات انتخابی هم هزینه زیادی کردیم به گونه‌ای که حتی تهیه غذا هم در مسابقات انتخابی تیم ملی بر عهده خودمان بود. نمی‌دانم واقعا چرا کسی روی مسائل فدراسیون نظارت نمی‌کند.

انتهای پیام

منبع