«گمرک» مقصر حذف تیراندازان در تفنگ بادی ١٠ متر شد
«گمرک» مقصر حذف تیراندازان در تفنگ بادی ١٠ متر شد

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، الهام هاشمی در مورد عملکرد نجمه خدمتی و مهیار صداقت در مسابقات میکس تفنگ بادی ١٠ متر که با حذف آنها همراه بود، گفت: سطح رقابت در رشته تفنگ بالا است. اگر با المپیک دوره قبل مقایسه کنید نفرات با امتیازهای پایین‌تر فینالیست می‌شدند. وی ادامه داد: در […]

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، الهام هاشمی در مورد عملکرد نجمه خدمتی و مهیار صداقت در مسابقات میکس تفنگ بادی ١٠ متر که با حذف آنها همراه بود، گفت: سطح رقابت در رشته تفنگ بالا است. اگر با المپیک دوره قبل مقایسه کنید نفرات با امتیازهای پایین‌تر فینالیست می‌شدند.

وی ادامه داد: در المپیک توکیو سطح رکوردها واقعاً بالا است. در تفنگ میکس ۲۹ تیم که تیم‌های قدری هستند، حضور داشتند. البته بچه‌ها نیمه جدول بودند و تیم‌های قدر را پشت سر گذاشتند.

این مربی تصریح کرد: بچه‌ها بد کار نکردند اما متأسفانه کافی نبود. مهیار صبح گردنش گرفته بود و صبح اول وقت فیزیوتراپی شد. از طرفی در تیراندازی امکانات حرف اول را می‌زند. تفنگ، جنس لباس، سختی لباس، قطعات مختلف سلاح و ساچمه‌ای که استفاده می‌کنند، خیلی مهم هستند. این همه هزینه کردیم لوله سلاح سفارش داده بودند و در کروواسی لوله را دادند تا در تهران تست کنیم و بهترین انتخاب شود اما تا روزی که به المپیک آمدیم، در گمرک بود.

هاشمی تاکید کرد: لوله سلاح بادی دیگر چه چیزی است که باید گمرک بماند؟ تا روزی که ما می‌آمدیم خبری از ترخیص لوله‌ها نبود. این همه زحمت و هزینه از دست رفت. ما نه تنها تحریم خارجی، بلکه تحریم داخلی نیز هستیم‌.

سرمربی تیم ملی تیراندازی در مورد انتظار خود از عملکرد دو نماینده ایران گفت: من انتظار داشتم نیمه نهایی را برویم. البته کسی تیراندازی را باور ندارد و امیدوارم با طلای فروغی بیشتر مورد توجه باشد. در حال حاضر آنطور که باید و شاید بچه‌های ما حمایت نمی‌شوند.

هاشمی در مورد پیش بینی خود از عملکرد ملی پوشان در تفنگ سه وضعیت تاکید کرد: تجهیزات در سه وضعیت حرف اول می‌زند و امیدوارم آنجا به نتیجه‌ای که می‌خواهیم برسیم چون تمرین خوبی داشته ایم.