گوترش: سعی میکنم صادرات کود و غذای روسیه را آزاد کنم؛ اروپا همکاری کند
گوترش: سعی میکنم صادرات کود و غذای روسیه را آزاد کنم؛ اروپا همکاری کند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه پیش‌تر در نشست شورای امنیت روسیه گفت که تنها سه درصد از محموله‌های غلات صادراتی اوکراین به کشورهای نیازمند رسیده است. در همین حال، تنها کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند کود روسیه را بخرند و ارسال این کودها از کشورهای اروپایی به بازارهای آسیا، […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه پیش‌تر در نشست شورای امنیت روسیه گفت که تنها سه درصد از محموله‌های غلات صادراتی اوکراین به کشورهای نیازمند رسیده است. در همین حال، تنها کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند کود روسیه را بخرند و ارسال این کودها از کشورهای اروپایی به بازارهای آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین همچنان ممنوع است.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: ما صادرات کود و غذای روسیه را یک ابزار حیاتی برای رسیدگی به بحران فعلی دانسته و سخت تلاش می‌کنیم تا شرایطی ایجاد کنیم که تمامی موانعی که بر سر راه این صادرات وجود دارد، رفع شود.
گوترش گفت که با رهبران اتحادیه اروپا در ارتباط است و امید دارد که تغییر مثبتی در روند صادرات غلات و کود روسیه اتفاق بیافتد.
انتهای پیام