گوترش غیرنظامیان سودان را به تشکیل کابینه فراخواند
گوترش غیرنظامیان سودان را به تشکیل کابینه فراخواند

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه ماهواره‌ای “الغد”، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل ضمن درخواست از گروه‌های غیرنظامی در سودان برای توافق درباره تشکیل دولت و تکمیل ساختارهای انتقالی، آنها را به تشکیل کابینه‌ای برای رسیدن به راه‌ خروجی از بن‌بست سیاسی فعلی تشویق کرد. گوترش همانند گروه‌های آزادی و تغییر بر لزوم […]

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه ماهواره‌ای “الغد”، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل ضمن درخواست از گروه‌های غیرنظامی در سودان برای توافق درباره تشکیل دولت و تکمیل ساختارهای انتقالی، آنها را به تشکیل کابینه‌ای برای رسیدن به راه‌ خروجی از بن‌بست سیاسی فعلی تشویق کرد.
گوترش همانند گروه‌های آزادی و تغییر بر لزوم دوری ارتش از روند سیاسی و ایجاد شرایط قانونی که حضور نهاد نظامی را در مرحه انتقالی ممنوع سازد، تاکید دارد.
پس از آنکه ارتش سودان خروج خود از روند سیاسی در این کشور را اعلام کرد، برخی کارشناسان بر این باورند که گفتگو در این کشور امکان‌پذیر شده و غیرنظامیان باید دولت خود را برای تکمیل روند انتقال دموکراتیک تشکیل دهند.
عبد الفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان پیشتر خروج ارتش از گفتگوی سیاسی با نظارت بین‌المللی را اعلام و تاکید کرده بود، “ارتش هرگز در فعالیت‌های سیاسی مشارکت نخواهد کرد”.
انتهای پیام