یوفا برای رقابت مالی با سوپرلیگ دست به کار شد/ احتمال افزایش بودجه لیگ قهرمانان تا 6 میلیارد یورو!
یوفا برای رقابت مالی با سوپرلیگ دست به کار شد/ احتمال افزایش بودجه لیگ قهرمانان تا 6 میلیارد یورو!

به گزارش تسنیم و به نقل از بلومبرگ، اتحادیه فوتبال اروپا با یک گروه سرمایه‌گذاری وارد مذاکره شده است تا بودجه مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را به شش میلیارد یورو افزایش دهد، بلکه اینگونه 12 تیمی را که به خاطر کسب درآمدهای بیشتر اقدام به تشکیل سوپرلیگ کرده‌اند، از تصمیم‌ خود منصرف کند. یوفا در […]

به گزارش تسنیم و به نقل از بلومبرگ، اتحادیه فوتبال اروپا با یک گروه سرمایه‌گذاری وارد مذاکره شده است تا بودجه مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را به شش میلیارد یورو افزایش دهد، بلکه اینگونه 12 تیمی را که به خاطر کسب درآمدهای بیشتر اقدام به تشکیل سوپرلیگ کرده‌اند، از تصمیم‌ خود منصرف کند.

یوفا در ابتدا از در تهدید وارد شد و به باشگاه‌های بنیان‌گذار سوپرلیگ هشدار داد در صورتی که این تورنمنت را راه‌اندازی کنند و از رقابت‌های اروپایی کنار بکشند، نه تنها آنها بلکه بازیکنان‌شان را از حضور در تمامی تورنمنت‌ها محروم خواهد کرد. اکنون اما به نظر می‌رسد که نهاد حاکم بر فوتبال اروپا قصد دارد از مسیر دیگری برای مقابله با برگزاری سوپرلیگ وارد عمل شود.

یوفا پیش از این طرح 36 تیمی شدن لیگ قهرمانان اروپا از سال 2024 را تصویب کرده بود، اما اکنون طبق ادعای بلومبرگ این سازمان قصد دارد علاوه بر تعداد تیم‌ها، بودجه مسابقات و به دنبال آن پاداش‌ تیم‌ها را هم افزایش دهد. طبق گزارش این سایت یوفا با مؤسسه «Centricus Asset Management» برای دریافت بودجه‌ای شش میلیارد یورویی وارد مذاکره شده است. البته نمایندگان این مؤسسه هنوز حاضر به تأیید صحت و سقم این خبر نشده‌اند و حتی در صورت صحت داشتن این خبر مشخص نیست که دو طرف به توافق نهایی دست پیدا کنند.

این در حالی است که مؤسسه مالی JP Morgan آمریکا بودجه‌ای 3.5 میلیارد یورویی را برای رقابت‌های سوپرلیگ اروپا تضمین کرده است.

 

انتهای پیام/