یک هیأت از رژیم صهیونیستی امروز به «قاهره» می‌رود
یک هیأت از رژیم صهیونیستی امروز به «قاهره» می‌رود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، اعضای یک هیأت صهیونیستی امروز پنجشنبه به «قاهره» پایتخت مصر سفر می‌کنند. قرار است اعضای هیأت این رژیم در سفر به مصر درباره توافق آتش بس در غزه با مقامات قاهره گفتگو کنند. بر اساس این گزارش، هیأت صهیونیستی در دیدار با مقامات مصری درباره تثبیت آتش […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، اعضای یک هیأت صهیونیستی امروز پنجشنبه به «قاهره» پایتخت مصر سفر می‌کنند. قرار است اعضای هیأت این رژیم در سفر به مصر درباره توافق آتش بس در غزه با مقامات قاهره گفتگو کنند.

بر اساس این گزارش، هیأت صهیونیستی در دیدار با مقامات مصری درباره تثبیت آتش بس در غزه رایزنی خواهند کرد. این درحالی است که از زمان پایان نبرد شمشیر قدس، صهیونیست‌ها ضمن نقض آتش بس، مناطقی را در غزه بمباران کردند.

سفر هیأت صهیونیستی به قاهره درحالی قرار است انجام شود که گروه‌های مقاومت اسلامی اعلام کرده اند که در صورت هرگونه تجاوز نظامی صهیونیست‌ها به نوارغزه، پاسخ قاطعانه ای به آنها خواهند داد.

روز گذشته وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار شهدای حملات ۱۲ روزه صهیونیست‌ها به غزه به ۲۵۹ نفر رسیده است. طبق اعلام وزارت بهداشت فلسطین در حملات مذکور همچنین حدود ۲ هزار نفر به شدت مجروح شدند.

نبرد گروه‌های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی تحت عنوان نبرد شمشیر قدس سرانجام پس از اعلام آتش بس، به پایان رسید. رژیم صهیونیستی علیرغم رجزخوانی‌های فراوان، تحت فشار حملات موشکی و گسترده گروه‌های مقاومت در نهایت تَن به پذیرش آتش بس داد.

صهیونیست‌ها در حالی میدان نبرد با مقاومت فلسطین را ترک کردند که در نهایت مجبور شدند نسبت به توقف تجاوزات خود در منطقه «شیخ جراح» به گروه‌های مقاومت تضمین‌هایی بدهند. درحال حاضر، گروه‌های مقاومت فلسطین اعلام کرده اند که در صورت تداوم اقدامات خصمانه صهیونیست‌ها در قدس اشغالی، پاسخ سختی به آنها خواهند داد.