۱۰ راهکار مفید برای کاهش درد دست
۱۰ راهکار مفید برای کاهش درد دست

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پین اسکیل، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دچار درد در ناحیه دست شوید. اگر درد دست بدون دلیل مدام به سراغتان بیاید و از بین برود این احتمال وجود دارد که دچار التهاب مفاصل شده باشید. بسیاری از افراد با کمی استراحت شاهد بهبودی […]

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پین اسکیل، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دچار درد در ناحیه دست شوید. اگر درد دست بدون دلیل مدام به سراغتان بیاید و از بین برود این احتمال وجود دارد که دچار التهاب مفاصل شده باشید. بسیاری از افراد با کمی استراحت شاهد بهبودی درد خواهند بود. با این حال، همواره راهکار‌های ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید با تبعیت از آن در منزل، به التیام درد در دستان خود کمک کنید.

در این مطلب به بهترین راهکار‌های خانگی برای بهبود درد در دست، می‌پردازیم:

۱- سرد و گرم کردن: یکی از ساده‌ترین راهکار‌ها برای خلاصی درد دستان سرد و گرم کردن مداوم آنهاست. برای اینکار می‌توانید از یک پک یخ و آب داغ به طور متناوب استفاده کنید.

۲- استفاده از زردچوبه: کمتر کسی می‌داند که زردچوبه خواص ضدالتهابی دارد. می‌توانید زردچوبه را به صورت خمیری درآورده و به عنوان پماد بر روی موضع درد قرار دهید.

۳- نور آفتاب: به جز در مواردی که فرد از سرطان رنج می‌برد، نور آفتاب می‌تواند یکی از بهترین راهکار‌ها برای خلاصی از درد دستان باشد. نور آفتاب می‌تواند باعث تولید ویتامین D در دستان شود که به مقابله با آرتروز کمک می‌کند.

۴- نوشیدن چای: یافته‌های محققان نشان می‌دهد مصرف روزانه ۳ تا ۴ فنجان چای سبز (بدون قند) می‌تواند به تسکین درد‌های ناشی از آرتروز کمک کند. این چای احساس تندرستی عمومی در فرد را ارتقا می‌دهد.

15289705 804 - ۱۰ راهکار مفید برای کاهش درد دست

۵- شنا کردن: این ورزش یکی از راهکار‌های مناسب برای تسکین عمومی درد است. شنا تمامی بدن را درگیر کرده و آب به بهبود دردتان کمک می‌کند.

۶- مصرف مکمل: تلاش کنید مکمل‌های ضدالتهابی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. روغن ماهی و روغن کریل سرشار از اسید چرب امگا ۳ هستند که می‌تواند با التهابات بدن مقابله کند. مکمل‌های ویتامین C، D، و گلوکزآمین کندرویتین در این زمینه مفید هستند.

۷- ظرف بشویید: شستن ظرف‌ها باعث قرار گرفتن دست‌ها در زیر آب گرم شده و به طور همزمان فرد اقدام به انجام فعالیت‌های سبک دست می‌کند. این موضوع به گردش خون مناسب در دستان و کاهش درد کمک می‌کند.

15289704 309 - ۱۰ راهکار مفید برای کاهش درد دست

۸- به موسیقی گوش دهید: یافته‌های محققان نشان می‌دهد، موسیقی می‌تواند به کاهش درد کمک کند.

۹- بوی خوب استشمام کنید: بکوشید خانه خود را از رایحه‌های خوشبو پر کنید. اسطوخودوس یکی از رایحه‌های آرامش بخش است که می‌تواند به کاهش درد کمک کند.

۱۰- رژیم غذایی خود را تغییر دهید: اگر از آن دسته افرادی هستید که رژیم غذایی سرشار از چربی و شکر دارید، باید بدانید که این موضوع کمکی به التیام درد دستان شما نخواهد کرد. این غذا‌ها دلیل اصلی التهاب در بدن است که باعث بروز احساس درد می‌شود. تلاش کنید یک رژیم غذایی مبتنی بر سبزیجات، میوه ها، چربی‌های سالم، کربوهیدارت‌های پیچیده، و حبوبات داشته باشید.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع