• امروز : پنج شنبه - ۳ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 23 May - 2024

۱۰ مرحله اصولی نصب گاتر پیش‌ساخته برای هدایت آب‌های سطحی

  • ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۸
۱۰ مرحله اصولی نصب گاتر پیش‌ساخته برای هدایت آب‌های سطحی

۱۰ مرحله اصولی نصب گاتر پیش‌ساخته برای هدایت آب‌های سطحی

در این مقاله، به توضیح دقیق مراحل نصب گاتر پیش‌ساخته برای هدایت آب‌های سطحی خواهیم پرداخت. این مراحل شامل جزئیات ضروری و راهنمایی‌های تصویری است تا بتوانید نصب گاتر را به‌درستی و با اطمینان انجام دهید.

۱. حفر کانال مناسب برای گاتر

ابتدا بر اساس ابعاد گاتر خریداری شده، کانالی را حفر کنید. در هنگام حفر، باید از هر طرف و زیر گاتر ۵ تا ۶ سانتیمتر بیشتر حفر کنید تا فضا برای بتن‌ریزی و تثبیت گاتر وجود داشته باشد.

۲. تراز کردن کانال حفر شده

با استفاده از یک ریسمان، در امتداد کانال حفر شده یک خط راست ایجاد کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا گاتر را به‌صورت تراز نصب کنید.

۳. قرار دادن گاتر به‌صورت تراز در کانال

همه گاترها به‌صورت تراز ساخته شده‌اند و هیچ شیبی در داخل آن‌ها وجود ندارد. برای جلوگیری از نشتی آب، قطعات گاتر باید به‌صورت تراز در یکدیگر مونتاژ و سپس در کانال قرار گیرند. قبل از نصب، محل خروجی‌های فاضلاب و انشعابات باید مشخص شوند.

۴. اتصال و آب‌بندی قطعات گاتر

قطعات گاتر به طول ۵۰ سانتیمتر هستند. هنگام مونتاژ آن‌ها، از چسب پلی‌اورتان یا چسب PVC برای آب‌بندی استفاده کنید تا اتصالات به‌خوبی محکم شوند.

۵. مسدود کردن ابتدا و انتهای گاتر

برای جلوگیری از نشت آب به اطراف، از درپوش‌های ابتدایی و انتهایی کانال استفاده کنید. این درپوش‌ها به‌صورت خاص طراحی شده‌اند تا از بروز هرگونه خروج ناخواسته آب جلوگیری کنند.

۶. اتصال لوله فاضلاب به گاتر

پس از نصب و مونتاژ گاترها در کانال حفر شده، لوله فاضلاب را به گاتر متصل کنید. این اتصال می‌تواند از کف یا کناره‌های گاتر انجام شود. همچنین می‌توانید برای هدایت آب، گاترها را به شکل‌های L، T، یا U نصب کنید.

۷. ادامه نصب گاتر در امتداد کانال

نصب گاتر را به‌صورت تراز در امتداد کانال ادامه دهید تا به انتهای آن برسید. برای اتصال قطعات گاتر از اتصالات استاندارد و چسب پلی‌اورتان استفاده کنید تا آب‌بندی به‌درستی انجام شود.

۸. نصب درپوش گاتر

برای محافظت از درپوش گاتر در هنگام بتن‌ریزی، از چسب پهن یا نایلون ضخیم استفاده کنید. پس از بتن‌ریزی، پوشش‌ها را بردارید تا درپوش گاتر آسیب نبیند یا نیاز به نظافت نداشته باشد.

۹. هم‌سطح‌سازی گاتر با کف

پس از نصب گاتر و بتن‌ریزی، سطح ملات یا بتن را با کمک ماله صاف کنید تا با لبه‌ی گاتر هم‌سطح شود. این کار برای جلوگیری از پاگیر شدن و اطمینان از جریان صحیح آب به داخل گاتر انجام می‌شود.

۱۰. اتمام کار و آماده‌سازی گاتر برای استفاده

پس از گذشت ۷۲ ساعت از بتن‌ریزی و خشک شدن بتن، هم‌سطح‌سازی گاتر با کف و برداشتن پوشش‌ها، گاترها آماده آب‌گیری و هدایت سیالات به سمت کفشور خواهند بود.

لینک کوتاه : https://shoma-online.ir/?p=209282

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.