۱۴ محور روستایی احمدفدالله و دره کاید دزفول مسدود شد
۱۴ محور روستایی احمدفدالله و دره کاید دزفول مسدود شد

مرتضی بهداروندی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی بارش برف و باران روزهای گذشته راهداران با حضور در محورهای اصلی و شریانی استان خوزستان از انسداد این محورها جلوگیری کردند. وی افزود: در حال حاضر مسیر ۱۴ روستا در جاده احمدفدالله و دره کاید شهرستان دزفول به دلیل شدت بارش سنگین برف، […]

مرتضی بهداروندی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی بارش برف و باران روزهای گذشته راهداران با حضور در محورهای اصلی و شریانی استان خوزستان از انسداد این محورها جلوگیری کردند.
وی افزود: در حال حاضر مسیر ۱۴ روستا در جاده احمدفدالله و دره کاید شهرستان دزفول به دلیل شدت بارش سنگین برف، مسدود است و در صورت توقف بارش برف، مسیر این روستاها با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات راهداری تا پایان هفته بازگشایی خواهد شد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به استقرار ۲۵ اکیپ راهداری در محورهای ارتباطی استان گفت: با استفاده از ۲۳ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین، ۲۶۰ مترمکعب خاک برداری، ۳۲۰ مترمکعب خاک‌ریزی، ۵۰ کیلومتر نمک‌پاشی، ۸۵ کیلومتر برف‌روبی محورهای اصلی، ۴۰۰ کیلومتر برف‌روبی محورهای روستایی و تعمیر ۲۰ دستگاه ابنیه فنی و سه دستگاه دیوار ضامن در طول محورهای خوزستان انجام شد.
بهداروندی اظهار کرد: اولویت اصلی این اداره کل به ترتیب باز نگهداشتن محورهای اصلی و شریانی، محورهای غیر شریانی و فرعی و همچنین محورهای روستایی است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان تأکید کرد: مردم با برقراری تماس با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها و اطلاع از آخرین وضعیت جاده‌ها، سفرهای خود را مدیریت کرده و از سفرهای غیرضروری به ویژه در محورهای برف‌گیر و لغزنده خودداری کنند.