۲۰ هزار جوان در حوزه اسکان اضطراری آموزش داده شدند
۲۰ هزار جوان در حوزه اسکان اضطراری آموزش داده شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند با حضور در اردوگاه سازمان جوانان در منطقه دلند گفت: در به کارگیری زنان در عملیات‌های پاسخ به سوانح مصمم هستیم. هم امدادگران زن و هم مرد در آموزش و عملیات سهیم باشند. کولیوند ادامه داد: روحیه مسئولیت پذیری بانوان بسیار ارزشمند است. مهارت شما در زمان تنگناها دستگیر […]

به گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند با حضور در اردوگاه سازمان جوانان در منطقه دلند گفت: در به کارگیری زنان در عملیات‌های پاسخ به سوانح مصمم هستیم. هم امدادگران زن و هم مرد در آموزش و عملیات سهیم باشند.
کولیوند ادامه داد: روحیه مسئولیت پذیری بانوان بسیار ارزشمند است. مهارت شما در زمان تنگناها دستگیر هلال احمر و مردم آسیب‌دیده خواهد بود.
رئیس جمعیت هلال احمر امسال را سال عضو پذیری فراگیر دانست و درباره برنامه‌ریزی برای آینده اعضای سازمان جوانان گفت: تا پایان سال بر عضوگیری تاکید داریم. سال آینده را به سامان‌دهی و آموزش می‌پردازیم و با این امید در ۱۴۰۳ مشغول جذب و به کارگیری این اعضا خواهیم بود.
کولیوند در بخش دیگری از سخنرانی اش بر استفاده از امکانات آموزشی و فضاهای فرهنگی هلال احمر در نقاط مختلف کشور تاکید کرد و گفت: در کشور چندین اردوگاه داریم که بسیار مناسب اردوهای جوانان و برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف است که متأسفانه در سال‌های گذشته به دلیل مشکلات مختلف رها شده بودند. از جمله همین اردوگاه «دلند» که امروز در آن حضور داریم. امسال این اردوگاه را فعال و آن‌ها را بهسازی می‌کنیم.
رئیس جمعیت هلال احمر علاوه بر قدردانی از ایجاد دوره‌های تربیت مربی دادرس پیشرفته برای حضور در عملیات‌های امداد و نجات از فعالیت تیم‌های سحر سازمان جوانان قدردانی کرد و گفت: تیم‌های حمایت روانی سحر تأثیر بسیار مهمی در کمک به آسیب‌دیدگان در حوادث دارند. به عنوان نمونه من تأثیرگذاری آن‌ها در متروپل را دیدم. در آنجا روح بازماندگان فرسوده شده‌بود.
امسال دوره‌های پیشرفته آموزش تخصصی برای اعضای سازمان جوانان هلال احمر برای نخستین بار در سال‌های اخیر برگزار می‌شود.
همچنین محمد گلفشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در اختتامیه طرح دادرس پیشرفته دختران در اردوگاه دلند گفت: دوره‌های ۳ روزه تربیت مربی تیم‌های سحر برای دختران عضو سازمان جوانان در ۴ منطقه کشور برنامه‌ریزی شده است. این دوره برای استان‌های شمال غرب کشور ماه گذشته در شهر مرند، آذربایجان شرقی برگزار شد. امروز دوره منطقه‌ای شمال شرق با حضور استان‌های قم، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، مازندران و گلستان در اردوگاه دلند شهرستان رامیان به پایان می‌رسد و در ماه آینده نیز دوره منطقه جنوب غرب کشور در شیراز و منطقه جنوب شرق کشور در کرمان برگزار خواهد شد.
وی افزود: این دوره در مناطق چهارگانه کشور همچون دوره دختران برای فرماندهان پسر تیم‌های دادرس هم از هفته آینده آغاز خواهد شد.
گلفشان توضیح داد: پس از پایان این دوره‌ها در مجموع ۳۰۰ دختر و پسر به شعب هلال احمر در شهرهای خود بر می‌گردند تا در مجموع کشوری ۲۰ هزار جوان آموزش دیده در حوزه اسکان و تغذیه اضطراری داشته باشیم.
گفتنی‌است؛ دوره آموزش دادرس پیشرفته دختران در منطقه شمال شرق کشور از روز دوشنبه ۳۰ آبان ماه آغاز شده بود که دقایقی پیش با برگزاری آئین اختتامیه به پایان رسید