۲ هزار عملیات امدادی طی ماه گذشته در کشور
۲ هزار عملیات امدادی طی ماه گذشته در کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی ولی‌پور با اشاره به انجام مأموریت‌های امدادی جاده‌ای، کوهستانی، جوی و … در آذرماه ماه، گفت: در یک ماه گذشته، در مجموع ۲ هزار و ۳۸۲ مورد عملیات امدادونجات انجام شد که ۸ درصد نسبت به مشابه سال قبل رشد داشته است. وی با اشاره به این که در مجموع […]

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی ولی‌پور با اشاره به انجام مأموریت‌های امدادی جاده‌ای، کوهستانی، جوی و … در آذرماه ماه، گفت: در یک ماه گذشته، در مجموع ۲ هزار و ۳۸۲ مورد عملیات امدادونجات انجام شد که ۸ درصد نسبت به مشابه سال قبل رشد داشته است.
وی با اشاره به این که در مجموع ۶۶ درصد از عملیات امدادی انجام شده در ماه گذشته مربوط به عملیات امداد جاده‌ای است، ادامه داد: تعداد عملیات امدادونجات جاده‌ای و رهاسازی مصدومین و فوتی‌های محبوس در سوانح جاده‎ای، به ترتیب، هزار و ۵۷۷ و ۳۳۳ مورد بوده است که شاهد رشد به ترتیب، ۱۳ درصدی و ۱۷ درصدی نسبت به سال گذشته بودیم.
ولی‌پور افزود: ۶۱ مورد عملیات امدادونجات جوی و ۱۲۰ مورد عملیات امدادونجات ارتفاعات کوهستان و مناطق جنگلی انجام شد که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، به ترتیب کاهش ۴۸ درصدی و ۴ درصدی داشته است.
رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به این که ۱۹ درصد از سوانح جاده‌ای در سه استان شمالی کشور انجام شد، عنوان کرد: در استان‌های مازندران، اصفهان و گلستان به ترتیب با انجام ۳۵۴، ۲۳۶ و ۱۲۳ عملیات، بیشترین عملیات و خدمات امدادونجات در ماه گذشته، انجام شد که انجام عملیات امدادی در این استان‌ها نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، به ترتیب رشد ۱۵، ۱۰ و ۵ درصدی داشته است.