۳۰۰ هزار شغل طی سال ۱۴۰۰ برای مددجویان کمیته امداد ایجاد می‌شود
۳۰۰ هزار شغل طی سال ۱۴۰۰ برای مددجویان کمیته امداد ایجاد می‌شود

به گزارش مهر، سید مرتضی بختیاری پیش از ظهر چهارشنبه در جشن توانمندسازی اقتصادی ۵ هزار و ۵۰۰ خانواده تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان در مصلی امام علی (ع) شهر کرمان گفت: نعمت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در کشور وجود دارد که باید از آنها استفاده‌ای بهینه داشته باشیم. وی گفت: با […]

به گزارش مهر، سید مرتضی بختیاری پیش از ظهر چهارشنبه در جشن توانمندسازی اقتصادی ۵ هزار و ۵۰۰ خانواده تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان در مصلی امام علی (ع) شهر کرمان گفت: نعمت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در کشور وجود دارد که باید از آنها استفاده‌ای بهینه داشته باشیم.

وی گفت: با وجود تحریم‌ها و شرایط سخت اقتصادی ایران توانست جایگاه خود را در دنیا نشان دهد، آمریکا حتی در زمینه مقابله با کرونا هم ایران را تحریم کرد اما ما در این زمینه هم موفق شدیم و حالا به صادرکننده بسیاری از ملزومات مبارزه با کرونا تبدیل شده ایم.

بختیاری با اشاره به اینکه کمیته امداد همواره در زمینه اشتغالزایی از تعهداتش جلوتر بوده است، افزود: این نهاد در سال ۹۶ تعداد ۱۷۰ هزار شغل، در سال ۹۷ تعداد ۱۴۸ هزار شغل و در سال ۹۸ تعداد ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل ایجاد کرده است.

وی میزان اشتغالی که طی امسال تاکنون توسط این نهاد ایجاد شده است را ۲۲۷ هزار مورد ذکر کرد و گفت: این میزان اشتغالزایی با ۵ هزار و ۵۱۶ میلیارد تومان تسهیلات ایجاد شده است.

رئیس کمیته امداد کشور از هدف گذاری برای ایجاد ۳۰۰ هزار شغل طی سال ۱۴۰۰ توسط کمیته امداد خبر داد و گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال برای این نهاد در سال آینده در نظر گرفته شده است.

بختیاری از مزیت سنجی شهرستان‌های کشور خبر داد و بیان کرد: خودکفایی مددجویان یکی از رسالت‌هایی است که به جد دنبال می‌کنیم و در این راستا از سال ۷۳ تا ۹۷ تعداد ۷۵۰ هزار خانوار با رسیدن به مرحله خودکفایی از حمایت کمیته امداد خارج شده اند.

وی مشاغل خانگی را یکی از راهبردهای کمیته امداد دانست و گفت: سرپرست ۶۳ درصد خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد را بانوان تشکیل می‌دهند و اشتغال خانگی باعث می‌شود که مادر بودن این افراد تحت الشعاع قرار نگیرد.

رئیس کمیته امداد کشور سهم استان کرمان در زمینه اشتغال را ۹ هزار و ۴۵۳ نفر ذکر کرد و افزود: ۱۰ هزار و ۳۳۶ شغل در استان ایجاد شده است.

وی کمک‌های مردم و خیران استان کرمان طی ۱۱ ماهه امسال را ۳۳۹ میلیارد تومان ذکر کرد و یادآور شد: مددجویان کمیته امداد یکی از خوش حساب ترین مشتریان بانک‌ها هستند و اجازه نمی‌دهند قسط وامشان عقب بیافتد.

بختیاری همچنین استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها را هم مورد تاکید قرار داد و گفت: این مساله در دستور کار کمیته امداد قرار دارد.