۳۱۵۰ پایگاه اورژانس در کشور فعال است
۳۱۵۰ پایگاه اورژانس در کشور فعال است

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر میعادفر ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان و در جمع خبرنگاران گفت: اغتشاشگران به پنج پایگاه اورژانس کشور آسیب وارد کردند که این اقدامات خدمت رسانی به مردم را با خلل روبه رو می‌کند. وی اظهار کرد: دشمن تلاش دارد با این اقدامات اعتماد […]

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر میعادفر ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان و در جمع خبرنگاران گفت: اغتشاشگران به پنج پایگاه اورژانس کشور آسیب وارد کردند که این اقدامات خدمت رسانی به مردم را با خلل روبه رو می‌کند.
وی اظهار کرد: دشمن تلاش دارد با این اقدامات اعتماد عمومی را سلب کند و در این میان اورژانس کشور وظیفه خدمت رسانی به بیماران و مصدومان را انجام می‌دهد.
۱۵۰ دستگاه آمبولانس در اغتشاشات اخیر آسیب دیده است
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اغتشاشگران به ۱۵۰ دستگاه آمبولانس بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان آسیب وارد کردند.
میعاد فر تاکید کرد: دشمن تمامی سرمایه‌های اجتماعی کشور را مورد هدف قرار داده و در فضایی که اورژانس کشور آمبولانس‌های فرسوده دارد و آسیب دیدن و خروج تعدادی از آنها از ناوگان خدمت رسانی این دستگاه را با چالش مواجه می‌کند.
وی با بیان اینکه اورژانس کشور حدود ۲۵ هزار نفر نیروی انسانی دارد که از این تعداد ۲۳ هزار نفر نیروی عملیاتی هستند، تاکید کرد: یک هزار و ۵۰۰ نفر هم در مراکز دیسپگ پاسخگوی تلفن‌های مردم هستند
رئیس سازمان اورژانس کشور ابراز داشت: اغتشاشگران به ۱۵۰ دستگاه آمبولانس بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان آسیب وارد کردند در حالی که بیشترین سطح رضایتمندی مردم از دستگاه‌ها، به اورژانس تعلق دارد.‌
میعادفر افزود: حدود سه هزار و ۱۵۰ پایگاه اورژانس در کشور داریم که از این تعداد ۵۱ پایگاه اورژانس هوایی است و بیش از یک هزار و ۷۰۰ پایگاه جاده‌ای و بیش از یکهزار و ۳۰۰ پایگاه نیز شهری است.
وی تصریح کرد: این سازمان برای کلانشهرها و خدمت رسانی و مدیریت ترافیک حدود ۳۵۰ دستگاه موتورلانس در راستای کمک رسانی و عملیات به کار گرفته که نتایج خوبی هم به دنبال داشته و در استان زنجان نیز ۲ دستگاه فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: سازمان به لحاظ کمی پنج هزار و ۷۰۰ تعداد آمبولانس دارد که وضعیت خوبی حاکم است اما به لحاظ کیفی مشکل داریم.
میعاد فر ادامه داد: بخشی از تصادفات زنجیره‌ای در جاده‌های کشور به دلیل تماشای رانندگان لاین مخالف مشاهده و بی‌توجهی ها رخ می‌دهد و متأسفانه در اغلب حوادث، به غیر از تکنسین همه به عنوان کارشناس در حال اظهار نظر هستند.
وی گفت: در بحث آموزش عمومی و در شورای عالی سلامت این موضوع با حضور رئیس جمهور بررسی شد و مصوباتی داشت.
رئیس سازمان اورژانس کشور یاد آورشد: مقوله مهم مهارت در اورژانس اهمیت بسزایی دارد و هر چند علم بی تأثیر نیست.
میعاد فر افزود: طبق برنامه ششم توسعه اورژانس کشور حدود یک هزار و ۴۰۰ پایگاه اورژانس عقب بوده و نیازمند توجه ویژه است.
وی بیان داشت: هم اکنون در استان زنجان نیز هفت پایگاه کانکسی اورژانس فعالیت می‌کنند و نیازمند توجه جدی مسؤولان استانی است.