۳۲ نظامی نیجریه در کمین تروریست‌های تکفیری کشته و زخمی شدند
۳۲ نظامی نیجریه در کمین تروریست‌های تکفیری کشته و زخمی شدند

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، در عملیات کمین تروریست‌های تکفیری بوکوحرام علیه یک کاروان ارتش در شمال شرق نیجریه، ۱۹ نظامی این کشور کشته شدند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، منابع امنیتی نیجریه امروز شنبه در این باره اعلام کردند که این حادثه در ایالت «بورنو» واقع در شمال شرقی این کشور روی […]

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، در عملیات کمین تروریست‌های تکفیری بوکوحرام علیه یک کاروان ارتش در شمال شرق نیجریه، ۱۹ نظامی این کشور کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، منابع امنیتی نیجریه امروز شنبه در این باره اعلام کردند که این حادثه در ایالت «بورنو» واقع در شمال شرقی این کشور روی داده است.

منبع امنیتی مذکور در این خصوص ادامه داد: در این حادثه همچنین ۱۳ نظامی نیجریه نیز زخمی شدند.

گفتنی است بوکو حرام در سال ۲۰۰۰ اعلام موجودیت کرده و از سال ۲۰۰۹ تاکنون با انجام اقدامات خشونت‌آمیز بیش از ۲۰ هزار نفر را کشته است.

این گروهک تروریستی از سال ۲۰۱۵ در کشورهای کامرون، بنین، چاد، نیجر و نیجریه اعمال تروریستی انجام می‌دهد. بر اثر حملات این گروه به منطقه دریاچه چاد حداقل ۲ هزار نفر کشته شده‌اند.

محمدو بوهاری رئیس جمهوری نیجریه که جنایت فجیع قتل عام شیعیان در زاریا را در کارنامه تاریک دوران تصدی خود دارد؛ تا کنون نتوانسته است هیچ اقدام مثبتی را برای جلوگیری از ادامه جریان‌های مشابه در سراسر کشورش به انجام برساند.