۳۹ درصد مصدومین چهارشنبه سوری در رده سنی ۶ تا ۱۸ هستند
۳۹ درصد مصدومین چهارشنبه سوری در رده سنی ۶ تا ۱۸ هستند

سعید مهرسروش رئیس اداره آموزش اورژانس تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از حدود دو ماه پیش اقدامات مرتبط با چهارشنبه پایان سال در اورژانس تهران آغاز شده است. با توجه به شرایط کرونا در کشور و تعطیلی مدارس، اقدامات پیشگیرانه ما برای چهارشنبه پایان سال نسبت به سال‌های گذشته متفاوت شده است. […]

سعید مهرسروش رئیس اداره آموزش اورژانس تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از حدود دو ماه پیش اقدامات مرتبط با چهارشنبه پایان سال در اورژانس تهران آغاز شده است. با توجه به شرایط کرونا در کشور و تعطیلی مدارس، اقدامات پیشگیرانه ما برای چهارشنبه پایان سال نسبت به سال‌های گذشته متفاوت شده است.

وی افزود: بنا بر آمارها ۳۹ درصد از مصدومین چهارشنبه پایان سال در سال‌های قبل در رده سنی ۶ تا ۱۸ سال بودند. امسال با توجه به اینکه کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود، با آموزش و پرورش تهران هماهنگ کرده‌ایم تا محتوای آموزشی، بنر و پوسترهای پیشگیرانه را بر روی پلتفرم‌های مجازی از جمله سامانه شاد بارگذاری کند.

مهرسروش تصریح کرد: همچنین با امور مساجد، شهرداری‌ها و ارگان‌های مختلف هم ارتباط گرفتیم و مطالب آموزشی را برای آنها ارسال کردیم.

رئیس اداره آموزش اورژانس تهران گفت: حدوداً بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از موارد آموزشی پیشگیرانه در پایان سال که در فضای مجازی بارگذاری شده است، بازدید کرده‌اند.

سخنگوی کمیته چهارشنبه پایان سال اورژانس تهران خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ حدود چهار هزار مصدوم داشتیم و سال ۹۷ آمار مصدومین کم شد و در سال گذشته به دلیل کرونا، این آمار بسیار پایین بود اما متأسفانه باید بگویم نقص عضو و فوتی‌های سال گذشته نسبت به سال قبل آن افزایش پیدا کرده بود.

وی در پایان تصریح کرد: از اول اسفند در تهران هفت مأموریت مرتبه با چهارشنبه پایان سال داشتیم که این هفت مأموریت ۱۱ مصدوم داشت که از این ۱۱ مصدوم، ۹ نفر به بیمارستان منتقل و ۲ نفر در محل درمان شدند. البته این مصدومین آقا بودند.