۴ فضانورد عازم ایستگاه فضایی بین المللی شدند
۴ فضانورد عازم ایستگاه فضایی بین المللی شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، طی عملیات مذکور در ساعت ۱۶ به وقت گرینویچ، یک موشک فالکون۹ همراه کپسول دراگون حامل ۴ فضانورد از مقر فضایی کندی ناسا به فضا پرتاب و سفری ۲۹ ساعته به ایستگاه فضایی بین المللی آغاز شد. نیکول مان، جاش کاسادا ازناسا، کیوچی واکاتا از ژاپن و […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، طی عملیات مذکور در ساعت ۱۶ به وقت گرینویچ، یک موشک فالکون۹ همراه کپسول دراگون حامل ۴ فضانورد از مقر فضایی کندی ناسا به فضا پرتاب و سفری ۲۹ ساعته به ایستگاه فضایی بین المللی آغاز شد.

نیکول مان، جاش کاسادا ازناسا، کیوچی واکاتا از ژاپن و آنا کیکینااز روسیه خدمه کر و۵ هستند. همچنین کیکنا نخستین فضانورد روسی است که همراه یک فضاپیمای خصوصی آمریکایی به فضا سفر می کند.
۲دقیقه و ۴۰ ثانیه پس از پرتاب موشک به فضا، موتورهای آن روشن شدند و قسمت بالایی بالایی موشک از بوستر اول آن جدا شد. طبق برنامه ریزی ۱۲ دقیقه پس از پرتاب نیز کپسول حامل فضانوردان از بوستر بالایی موشک جدا شد و به سمت ایستگاه فضایی بین المللی حرکت کرد.
حدود ۹.۵ دقیقه پس از پرتاب بوستر موشک روی پهپاد کشتی اسپیس ا نیکس در اقیانوس آتلانتیک فرود آمد.
«کر و-۵» هشتمین عملیات ارسال فضانوردان به فضا توسط شرکت اسپیس ایکس است. همچنین این شرکت قصد دارد تا قبل از پایان بهار ۲۰۲۳ میلادی دو عملیات سرنشین دار دیگر انجام دهد.