۶۰ درصد افراد تحت پوشش بنیاد شهید زن هستند
۶۰ درصد افراد تحت پوشش بنیاد شهید زن هستند

به گزارش خبرنگار مهر، امیر حسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دویست و یکمین نشست شورای مشاوران وزرا در امور زنان که با موضوع زنان ایثارگر برگزار شد؛ با بیان اینکه در بسیاری از جوامع، خانواده‌ها دچار انحطاط شده اند، گفت: حتی اگر مردانه هم به […]

به گزارش خبرنگار مهر، امیر حسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دویست و یکمین نشست شورای مشاوران وزرا در امور زنان که با موضوع زنان ایثارگر برگزار شد؛ با بیان اینکه در بسیاری از جوامع، خانواده‌ها دچار انحطاط شده اند، گفت: حتی اگر مردانه هم به موضوع زن نگاه کنیم؛ بدون حضور زنان چگونه می‌توان زندگی را اداره کرد. خانواده و حفظ آن بدون حضور زنان ممکن نیست.
وی با بیان اینکه در دولت جدید امیدواریم در حوزه زنان ایثارگر عقب ماندگی‌ها جبران شود؛ گفت: یکی از مفاهیم اصلی جهاد و شهادت موضوع غیرت است. چه در حوزه خانواده و چه در حوزه زنان غیرت نقشی اساسی دارد و زن حلقه اصلی این حوزه است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در حوزه زنان گفت: بحث اشتغال و بحث فرهنگ در حوزه زنان حائز اهمیت است. شصت درصد افراد تحت پوشش بنیاد شهید اعم از زنان، دختران و خواهران شهید و ایثارگر حدود یک میلیون و نهصد هزار نفر از بانوان هستند. تمامی برنامه‌های بنیاد شهید در حوزه زنان برای این افراد طراحی می‌شود.
وی بیان داشت: اقدامات اجرایی و پرداخت تسهیلات نظیر وام‌های قرض الحسنه می‌تواند با همکاری دو نهاد معاونت زنان و خانواده و بنیاد شهید به خانواده شهدا و ایثارگران صورت بگیرد؛ امیدوارم به خاطر اخلاصی که همکاران در این اقدامات مردمی دارند؛ تلاش ما اثرگذار باشد.