۶ کشته در جریان اعتراضات امروز میانمار
۶ کشته در جریان اعتراضات امروز میانمار

به گزارش مهر به نقل از رویترز، شاهدان عینی در شهرهای مختلف میانمار، از کشته شدن دستکم شش تن از شهروندان این کشور در جریان درگیری‌های امروز میان معترضین و نیروهای امنیتی این کشور خبر دادند. بر اساس این گزارش، معترضین به کودتای نظامی در میانمار، امروز به مناسبت سالگرد کشته شدگان جنبش دانشجویی سال […]

به گزارش مهر به نقل از رویترز، شاهدان عینی در شهرهای مختلف میانمار، از کشته شدن دستکم شش تن از شهروندان این کشور در جریان درگیری‌های امروز میان معترضین و نیروهای امنیتی این کشور خبر دادند.

بر اساس این گزارش، معترضین به کودتای نظامی در میانمار، امروز به مناسبت سالگرد کشته شدگان جنبش دانشجویی سال ۱۹۸۸ در این کشور، بار دیگر به خیابان‌های شهرهای ماندالای، سانگون و پیای آمدند که منجر به درگیری شدید با نیروهای امنیتی و کشته شدن دستکم شش تن در این درگیری‌ها شد.

به گفته شاهدان عینی، درگیری‌های امروز بسیار شدید بوده و نیروهای امنیتی به روی معترضین آتش گشودند که در جریان این درگیری‌ها چندین تن نیز زخمی شده‌اند.

همچنین گفته می‌شود نیروهای امنیتی از ورود آمبولانس‌ها به صحنه تظاهرات جلوگیری کرده‌اند. این در حالیست که حال چند تن از زخمی‌های ناشی از این درگیری‌ها نیز وخیم گزارش شده است.

منابع خبری رسمی محلی در میانمار و یا ارتش این کشور، هنوز بیانیه‌ای در خصوص درگیری‌های امروز صادر نکرده‌اند.