۷ هزار میلیارد تومان برای قانون جهش تولید مسکن تأمین شده است
۷ هزار میلیارد تومان برای قانون جهش تولید مسکن تأمین شده است

صدیف بدری در حاشیه بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در شهر اردبیل ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی به صورت مسکن حمایتی و با اجاره ۹۹ ساله اجرا می‌شود. وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این پروژه‌ها از سال ۹۹ در اردبیل شروع شده […]

صدیف بدری در حاشیه بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در شهر اردبیل ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی به صورت مسکن حمایتی و با اجاره ۹۹ ساله اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این پروژه‌ها از سال ۹۹ در اردبیل شروع شده و با پیشرفت و کیفیت مناسب در حال اجراست، خاطرنشان کرد: بر اساس ثبت نام صورت گرفته ۳۳ هزار نفر با شاخص‌های قانونی حائز شرایط شناخته شده‌اند.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: از این ۳۳ هزار ۲۷ هزار نفر در شهر اردبیل است که باید برای تأمین زمین این تعداد از متقاضیان اقدام عملی صورت گیرد.
بدری افزود: از ۲۷ هزار نفر نیز برای ۲ هزار و ۶۰۰ نفر زمین مورد نیاز تأمین شده و باقی متقاضیان نیز در مراحل نهایی تعیین محدوده و تأمین زمین قرار دارند.
وی با بیان اینکه در شورای عالی مسکن کشور برای تسریع در اجرای این پروژه‌ها مصوبات خوبی در نظر گرفته شده است، گفت: در شهرهایی غیر از شهر اردبیل زمین مورد نیاز تأمین شده و پروژه در حال اجراست.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به چالش‌های پیش روی قانون جهش تولید مسکن در کشور اشاره و تصریح کرد: در این قانون مصرح ما هیچ همکاری از بانک‌ها شاهد نبودیم که امیدواریم برای حصول نتیجه بهتر بانک‌ها خود را موظف به پرداخت به موقع تسهیلات مسکن کنند.
بدری اظهار کرد: در حوزه پرداخت تسهیلات مسکن حمایتی و خودمالکی بی تفاوتی بانک‌ها آزاردهنده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به دهک بندی صورت گرفته در پرداخت تسهیلات مسکن بهتر است دولت بانک‌ها را موظف به عمل به تعهدات خود کرده تا پروژه‌ها در مراحل تکمیل و تحویل به متقاضیان قرار گیرد.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از تأمین ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای اجرای قانون جهش تولید مسکن خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم تا اردبیل نیز از این تسهیلات سهم مناسبی داشته باشد تا در زمینه کمک‌های بلاعوض برای متقاضیان مسکن مشکلی نداشته باشیم.
بدری اهمال و کم کاری وزارتخانه‌های نفت و نیرو را در اجرای زیرساخت‌ها و واگذاری انشعابات یادآور شد و بیان کرد: انتظار می‌رود وزارت نیرو و نفت بیش از گذشته در بحث پرداخت اقساطی تسهیلات کمک کند و دولت نیز از منابع صندوق ملی تمهیداتی برای پرداخت این مبلغ بیندیشد.